Meno mokykla
Druskininkų Mikalojaus
Konstantino Čiurlionio
meno mokykla

Naujienos

 • Jūsų patogumui Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokykla organizuoja užsiėmimus Leipalingio progimnazijoje bei Viečiūnų l/d Linelis.

liepalingiui 800linelis 800

 • Lopšelių/darželių Bitutės ir Žibutės auklėtinius, bei visus miesto 4-5 metų vaikučius, V.K.Jonyno dailės skyrius kviečia į dailės užsiėmimus.

bitutei 800zibutei 800

 • Druskininkiečių sėkmė XIX – ajame konkurse festivalyje ,,Muzika be sienų‘‘

      Rugpjūčio 14 – 23 dienomis Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokykloje vyko tarptautinis konkursas festivalis ,,Muzika be sienų‘‘.Tarp gausaus būrio įvairaus amžiaus pianistų, vokalistų ir instrumentalistų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Portugalijos, Ispanijos, Vokietijos, Šveicarijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Rusijos, Baltarusijos, Moldovos, Ukrainos, Kazahstano ir Pietų Korėjos dalyvavo ir Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokyklos moksleiviai. Mokytoja Gražina Vosylienė paruošė net dvi vokalistes. Tai - setynmetė Sofija Jacevič, kuriai akompanavo koncertmeisteris mokytojas Tauras Olšauskas ir fleita pritarė 6 kl. mokinys Raigardas Planutis ir dvylikametė Dorotėja Bachtijeva, koncertmeisteris 6 kl. mokinys Elijas Voronovas (mokytoja Sondra Milušauskaitė). Sofija savo amžiaus A vokalistų kategorijoje užėmė pirmąją vietą. Jai akompanavęs mokytojas Tauras Olšauskas pianisto koncertmeisterio kategorijoje taip pat buvo įvertintas pirmos vietos diplomu. Sėkmė lydėjo ir vokalinių ansamblių kategorijoje dalyvavusius Dorotėją ir Eliją, jie B amžiaus grupėje taip pat laimėjo pirmąją vietą. Tokius aukštus rezultatus nulėmė mokinių muzikalumas ir darbštumas,mokytojų profesionalumas ir labai kūrybinga ir draugiška M.K.Čiurlionio meno mokyklos atmosfera už kurią noriu padėkoti direktorei Onutei Olšauskienei, pavaduotojui Vytui Andruškevičiui ir visam mokytojų kolektyvui.

Straipsnį parengė mokytoja Sondra Milušauskaitė

IMG 8223-800

 

 • XXIV – oji smuikininkų meistriškumo mokykla

      Š. m. liepos 21 – 28 dienomis mūsų mieste vyko Smuiko muzikos šventė ir XXIV – oji smuikininkų meistriškumo mokykla, kurią organizavo Lietuvos muzikų rėmimo fondas kartu su Druskininkų savivaldybe. Meistriškumo mokyklos vadovė – Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos mokytoja ekspertė Gintvilė Vitėnaitė. Mokyklos dalyviai – gabūs ir perspektyvūs jaunieji smuikininkai iš visos Lietuvos. Kasmet mokyklai ruošiasi ir dalyvauja Druskinikų M.K.Čiurlionio meno mokyklos atstovai. Jau antrus metus iš eilės meistriškumą kėlė IV klasės mokinys Faustas Pauliukas (mokyt. ekspertė Eglė Sakavičienė).  Net septyniuose koncertuose Faustas atliko 3 skirtingas programas – nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos. Taip pat koncertavo ir smuikininkų ansamblio sudėtyje. Fausto pasirodymai sulaukė daug publikos dėmesio dėl išskirtinio muzikalumo ir puikios atlikimo technikos. Taip pat dėkojame VI – os klasės mokiniui Motiejui Žūkui ir mokytojui Sauliui Vilpišauskui už originalų ir puikiai skambėjusį gitarų pritarimą.

Parengė mokytoja ekspertė Eglė Sakavičienė

20190727 162933 1568877916420 resized

 

 • Lietuvos jaunųjų atlikėjų festivalis-konkursas ,,Linksmieji pasažai”

           Š. m. birželio 11d. Vilniaus mokytojų namuose vyko Lietuvos jaunųjų atlikėjų festivalis-konkursas ,,Linksmieji pasažai“, kurį organizavo VšĮ ,,Muzikos forumas“. Festivalyje- konkurse dalyvavo daug pianistų-solistų, fortepijoninių ansamblių ir kamerinių ansamblių iš įvairių Lietuvos muzikos ir meno mokyklų. Moksleiviai turėjo atlikti du laisvai pasirinktus skirtingo charakterio ir tik originalius kūrinius. Mokinių pasirodymus vertino kompetentinga komisija, kurios pirmininkė Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja ekspertė Albina Šikšniūtė.

         Mūsų mokyklai konkurse atstovavo pianistės Kotryna Veščiovaitė IV kl. ir Austėja Katčenkaitė V kl. (mokytoja Ilona Bieliukienė). Mokinės savo programą atliko puikiai, buvo įvertintos bei pastebėtos festivalio-konkurso komisijos narių, sulaukė gražių atsiliepimų ir aukštų įvertinimų už profesionalų savo programos atlikimą.   Kotryna Veščiovaitė ir Austėja Katčenkaitė tapo laureatėmis ir buvo pakviestos koncertuoti Chodkevičių rūmuose. Abi mokinės džiaugiasi pasiektais aukštais rezultatais bei gautomis rėmėjų dovanomis, o jų mokytoja labai didžiuojasi savo darbščiomis, iššūkių nebijančiomis mokinėmis. Didelė konkurencija skatina labai atsakingai ruoštis ir atskleisti savo meistriškumą.

       Nuoširdžiai sveikiname mūsų mokyklos jaunąsias pianistes, jų mokytoją, linkime sėkmės ir tolimesniuose pasirodymuose. Nuoširdžiai dėkojame mokinių tėveliams už kelionę, kantrybę ir palaikymą viso konkurso metu.

received 459113271584268

 

 • II Tarptautinis konkursas "Trofeo musicale 2019"

2019 m. birželio 7-9 dienomis Kaune vyko II Tarptautinis konkursas "Trofeo musicale 2019", kuriame Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokyklos 4 kl. mokinys Augustas Navickas, jo mokytoja Nona Kalvaitienė, savo kategorijoje tapo 1vietos laureatu.

20190607 20490411111

 

 • VII tarptautinis vikų r jaunimo dailės konkursas-festivalis "Čiurlionio krašto spalvos"

Birželio 5-7 dienomis vyko 8 - asis tarptautinis vaikų ir jaunimo dailės konkursas - festivalis "Čiurlionio krašto spalvos", kurį organizavo Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokykla. Konkursas metu mokiniai iš įvairių meno mokyklų tapė konkursinį darbą, tema "Čiurlioniška pasaka". Dėkojame dalyviams ir sveikiname Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokyklos, V.K.Jonyno dailės skyriaus mokines, savo amžiaus kategorijose užėmusias III vietas: Gretę Obolėnaitę (mok. Alė Kalėdienė), Grytę Mockevičiūtę (mok. Ona Olšauskienė) ir Eglę Orliukaitę (mok. Alė Kalėdienė).

20190607 132635

 

 • Lietuvos muzikos ir meno mokyklų, progimnazijų, gimnazijų, lopšelių – darželių projekto ,,Ritmuojame ir kuriame kartu“ II etapo baigiamasis koncertas ,,Skambanti nata“

Gegužės 18 d. Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos I – II kl. solfedžio dalyko mokinių komanda (mokyt. V. Mieščionaitienė) dalyvavo baigiamajame projekto koncerte ,,Skambanti nata“, skirtame Tarptautinei vaikų gynimo dienai, Vilniaus ,,Atgajos“ specialiojoje mokykloje. Respublikinis projektas ,,Ritmuojame ir kuriame kartu“ buvo organizuotas pirmą kartą ir džiaugiamės, kad mūsų mokyklos mokiniai buvo pakviesti jame dalyvauti. Žinoma, kad sėkmingai dalyvauti projekte, reikėjo ir daug dirbti: išmokti skanduotes, ritmuoti, dainuoti, šokti ir netgi pramokti gestų kalbą, nes koncertavome kartu su negirdinčiais ar kitokią negalią turinčiais vaikais. Pajutome didelį bendrystės, nuoširdumo jausmą muzikuodami kartu su dideliu būriu vaikų, susirinkusių iš įvairių mokyklų, lopšelių – darželių.

Projekto organizatorius – Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykla, projekto globėjas – Lietuvos Respublikos Seimo narys A. Strelčiūnas.

20190518 Solfedžio projektas2

 

 • IV - asis respublikinis jaunųjų pianistų konkursas "Jaunieji fortepijono lyderiai"

Gegužės 18 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje vyko IV respublikinis jaunųjų pianistų konkursas. Jame dalyvavo moksleiviai iš Biržų, Elektrėnų, Kauno, Garliavos, Jonavos, Jurbarko, Marijampolės, Radviliškio, Šiaulių, Vilkaviškio, Zarasų ir Druskininkų meno mokyklų. Jų grojimą vertino komisija, kurios pirmininkas buvo VDU Muzikos akademijos dekanas doc. dr. Saulius Gerulis. Visi mokiniai privalėjo atlikti klasikinį stambios formos kūrinį bei laisvai pasirinktą skirtingo charakterio pjesę. Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į aštuonias amžiaus kategorijas. Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokyklos 6 kl. moksleivė Yelizaveta Kazaryna /mokyt. S.Milušauskaitė/ savo amžiaus kategorijoje užėmė antrąją vietą.

IMG-aa7266bbc27c75fd073e96487b9cdb43-V

 

 • Respublikinis jaunųjų smuikininkų ansamblių ir orkestrų festivalis

Gegužės 18 d. Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos smuikininkų ansamblis, vadovaujamas mokytojos E. Sakavičienės (koncertmeisterė Evija Buraitė, mokyt. Ilona Bieliukienė) dalyvavo Vilniuje vykusiame Respublikiniame jaunųjų smuikininkų ansamblių ir orkestrų festivalyje, kurį organizavo dešimtmetė B. Dvariono muzikos mokykla. Renginyje muzikavo Vilniaus ir kitų miestų muzikos ir meno mokyklų stygininkų kolektyvai: B. Dvariono mokyklos mokinių simfoninis ir styginis orkestrai, B. Jonušo mokyklos styginių orkestras, daug smuikininkų ansamblių. Itin gausi publika puikiai įvertino mūsų mokyklos smuikininkų ansamblį, taip pat sulaukusį aukštų įvertinimų ir iš festivalį stebėjusių kolegų, muzikos profesionalų. Vienas iš jų, ilgametis LMTA kamerinio ansamblio katedros vedėjas, smuiko profesorius Petras Kunca, mūsų mokinių pasirodymą tarp smuikininkų ansamblių įvardino kaip „profesionaliausią ir geriausiai paruoštą“.

143

 

 

 • Jungtinis Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokyklos ir Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos pasirodymas.

Gegužės 3 d. M. K. Čiurlionio meno mokykloje lankėsi gausūs svečiai - Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos mokinių styginis orkestras. Dar mokslo metų pradžioje kilusi bendradarbiavimo idėja išaugo į bendrą projektą, kuriame mūsų mokyklos smuikininkai Emilija Juškevičiūtė, Faustas Pauliukas, Aušrinė Amšiejūtė, Skaistė Žilvytė ir mokyklą jau baigusi Gabija Raškauskaitė (mokytoja Eglė Sakavičienė) grojo kartu su vilniečių kolektyvu. Motinos dienai skirtame koncerte jungtinis orkestras atliko M.K. Čiurlionio harmonizuotų liaudies dainų siuitą, kurią styginių orkestrui pritaikė jo vadovas ir dirigentas Modestas Jankūnas. Mūsų mokiniams orkestrinis muzikavimas buvo nauja įkvepianti patirtis, skatinanti ir toliau aktyviai smuikuoti.

20190503 105142 1558423197073 resized

 

 

 • Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkursas "Sidabro vaikėlis"

Sveikiname mūsų mokyklos mokinius: Akvilę Orliukaitę, Skaistę Pigagaitę, Ugnę Jurkšaitytę, Gretą Pileckaitę ir Vincentą Akstiną dalyvavusius Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurse "Sidabro vaikėlis". Dėkojame mokytojai Neringai Akstinienei.

4526452

 

 • Tarptautinis konkursas "Stebuklingieji Krokuvos garsai"

Balandžio 11-14 dienomis Krokuvoje (Lenkijoje) vyko pirmasis tarptautinis konkursas "Stebuklingieji Krokuvos garsai". Mūsų miestą atstovavo du M.K.Čiurlionio meno mokyklos jaunieji painistai: Žemyna Stankauskaitė (2kl.) mokytoja Jūratė Bujokienė ir Augustas Navickas (5kl) mokytoja Nona Kalvaitienė. Abu dalyviai konkurse pasirodė sėkmingai. Ž.Stankauskaitė pelnė 2-ą vietą, A.Navickas 1-ąją. Konkurse varžėsi 65 dalyviai iš Lenkijos, Rusijos, Kaliningrado, Lietuvos, Čekijos. Džiaugiamės mokyklos auklėtinių pasiekimais, didžiuojamės jais ir linkime sėkmės būsimuose konkursuose.

foto iš s8 7281

 

 • IX – asis respublikinis jaunųjų pianistų techninės pjesės konkursas „Allegro“

Balandžio 12d. Lazdijų meno mokykloje vyko IX – asis respublikinis jaunųjų pianistų techninės pjesės konkursas „Allegro“. Jame varžėsi jaunieji pianistai iš 10 respublikos meno mokyklų. Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokyklos auklėtinėms šis konkursas buvo itin sėkmingas. Rūta Maždžieriūtė (mokytoja S.Milušauskaitė), Milena Juodeškaitė (mokytoja L.Kotova), Kotryna Veščiovaitė (mokytoja I.Bieliukienė) buvo apdovanotos laureato diplomais. Ausma Dambauskaitė (mokytoja A.Vilčinskienė) laimėjo pagrindinį konkurso prizą – apdovanota Grand Prix diplomu ir specialiu prizu. Sveikiname nugalėtojas ir linkime tolimesnės sėkmės atstovaujant Druskininkus!

Image-1

 

 • XIII Tarptautinis akordeonistų konkursas "Ascoltate"

Balandžio 5 - 7 dienomis Kauno J. Gruodžio konservatorijoje vyko XIII Tarptautinis akordeonistų konkursas "Ascoltate",sukvietęs įvairaus amžiaus akordeonistus iš Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Italijos, Lenkijos, Ukrainos bei Lietuvos.  Šiame konkurse dalyvavo M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokytojos metodininkės Gražinos Andruškevičienės ugdytinis Aleksėjus Muravjovas. Savo amžiaus kategorijoje jis buvo apdovanotas III vietos laureato diplomu ir specialiąja taure.

57190390 1090704297720119 2333925841857150976 n

 

 • III – as respublikinis muzikos festivalis ,,Skambėk, pavasarėli!”

Balandžio 6 d. Trakų Vokės dvare vyko III-as respublikinis muzikos festivalis ,,Skambėk, pavasarėli!”. Šiame festivalyje dalyvavo 124 Lietuvos valstybinių ir privačių muzikos ir meno mokyklų studijų ugdytiniai, grojantys įvairiais muzikos instrumentais bei besimokantys vokalo. Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklą festivalyje atstovavo 5-ios fortepijono skyriaus mokinės: Austėja Katčenkaitė (mokytoja Ilona Bieliukienė), Greta Saldaitė (mokytoja Liudmila Kotova), Elzė Krasnickaitė (mokytoja Nona Kalvaitienė), Kotryna Veščiovaitė (mokytoja Ilona Bieliukienė), Jorūnė Katauskaitė (mokytoja Nona Kalvaitienė).

Mūsų dalyvės pasirodė įtaigiai, ryškiai, sulaukė publikos palaikymo audringais plojimais. Visos atlikėjos ir jų mokytojos buvo apdovanotos padėkos raštais ir dovanėlėmis. Džiaugiamės gražiu mūsų mokyklos mokinių pasirodymu bei linkime sėkmės ir ateityje.

IMG-215c28dc0d2427c888179c11192a525a-dddddd

 

 • XIX-asis Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas

Kovo 30 d. Palangoje vyko XIX-asis Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas, kuriame Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras B kategorijoje užėmė II-ąją vietą, o orkestro vadovas Juozas Mikolainis buvo pripažintas geriausiu šios kategorijos fanfarinių orkestrų dirigentu.

1

 

 • IV - asis Respublikinis solistų ir ansamblių lietuvių liaudies dainos konkursas „Vai, žydėk, žydėk“

2019 m. kovo 30 d. Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje įvyko IV - asis Respublikinis solistų ir ansamblių lietuvių liaudies dainos konkursas „Vai, žydėk, žydėk“. Konkurse varžėsi virš 40-ties dainininkų iš Vilniaus, Klaipėdos, Radviliškio, Pasvalio, Druskininkų muzikos ir meno mokyklų. Skambėjo dažnai atliekamos ir primirštos, ir naujai atrastos autentiškos, išplėtotos, harmonizuotos liaudies dainos a cappella ir su pritarimu.

Konkurse dalyvavo Druskininkų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklos duetai: Urtė ir Austėja Katčenkaitės bei mišrus duetas Žemyna ir Vakaris Stankauskai. Abu duetai E kategorijose tapo II – ų vietų laureatais. Duetų vyr. mokytoja Gražina Vosylienė džiaugiasi garbingu įvertinimu bei dėkinga vyr. koncertmeisteriui Taurui Olšauskui. Sveikiname mokinius ir mokytojus su puikiais pasiekimais bei linkime sėkmės ir ateityje!

Vai žydėk nuotrauka1

 

 • I Respublikinė konferencija “INOVACIJŲ INTEGRAVIMO GALIMYBĖS UGDYMO KOKYBĖS GERINIMUI”

Kovo 29 d. Alytaus muzikos mokykloje vyko I Respublikinė konferencija “Inovacijų integravimo galimybės ugdymo kokybės gerinimui”, kurioje dalyvavo dvi mūsų mokyklos mokytojos. Mokytoja Alė Kalėdienė skaitė pranešimą “Vaikų kūrybiškumas ir techniniai sprendimai realizuojant kūrybines idėjas animacijoje” . Smuiko mokytoja Eglė Sakavičienė "Mokymasis smuikuoti: problemos ir jų sprendimo būdai".

IMG-1121

 

 • XVIII respublikinis menų mokyklų kompozicijų festivalis "Šitam dideliam būry - 2019"

Druskininkų M.K.Čiurlionio menų mokyklos choreografijos skyriaus 2kl mokinės (mokytoja Birutė Levanaitienė) kovo 29 d. dalyvavo XVIII respublikiniame menų mokyklų kompozicijų festivalyje "Šitam dideliam būry - 2019". Festivalį organizavo Vilkaviškio rajono savivaldybė, Švietimo, kultūros ir sporto skyrius. Dalyvavo Jonavos, Klaipėdos, Kelmės, Šakių, Trakų, Raseinių, Rokiškio, Gargždų,Švenčionių, Plungės, Mažeikių, Marijampolės, Neringos ir Druskininkų meno mokyklų šokėjai.

55816605 2557384551002918 3601229927648591872 n

 

 • "Raugo keramika" Vilniaus dailės akademijoje

Kovo 29 d. V.K.Jonyno dailės skyriaus mokiniai lankėsi Vilniaus dailės akademijoje. Kur keramikos katedros vedėja Rasa Gecevičienė aprodė keramikos dirbtuves, molius, krosnis... bei pristatė kaip vyksta praktinis darbas. 
Tai pat turėjome retą galimybę susipažinti su RAUGO KERAMIKA. Nulipdyti darbai buvo įkaitinami net iki 1000 laipsnių, tada staigiai traukiami iš krosnies ir kelis kart merkiami į raugą, vėliau į vandenį. Raugo pagalba ant molio susikuria kiekvieną karta vis kitokie raštai. Mokiniams buvo labai įdomu tai stebėti. Dėkojame VDA keramikos katedrai!

20190329 104018

 

 • II tarptautinis konkursas "Muzikuojantys berniukai"

4 klasės mokinys Augustas Navickas (vyr.mokytoja Nona Kalvaitienė) kovo.22d. dalyvavo Klaipėdoje vykusiame ll Tarptautiniame konkurse "Muzikuojantys berniukai" ir laimėjo ll vietos laureato diploma bei taure. Sveikiname Augustą ir mokytoją.

20190322 115528111

 

 • Tarptautinis piešinių konkursas "Svajoju... skraidyti"

Vincento Akstino piešinys "Dangaus ratai" (mokytoja Neringa Akstinienė) tarptautiniame aeronautikos federacijos (FAI) piešinių konkurse "Svajoju... skraidyti" laimėjo nacionalinį turą! Buvo atrinkti 9 darbai iš 686, kurie iškeliavo į Lozaniją (Šveicarija).

52522707 257538771803781 2046413339424194560 n 

received 1602709715339824541

 

 • Respublikinis solfedžio konkursas ,,Kaunas 2019“

2019 m. kovo 16 d. Kauno J. Gruodžio konservatorijoje vyko respublikinis solfedžio konkursas ,,Kaunas 2019“. Konkurse dalyvavo 25 mokiniai iš respublikos muzikos/meno mokyklų. Mūsų mokyklą atstovavo 5 kl. mokinė Austėja Katčenkaitė ir 6 kl. mokinė Gaudenė Dumskytė (mokytoja Vilija Mieščionaitienė). Konkursas pareikalavo ne tik teorinių žinių, bet ir klausos, ritmo, solfedžiavimo bei savitvardos įgūdžių. Tai didžiulė patirtis ir savo gebėjimų įsivertinimas. Mokinės ir mokytoja buvo apdovanotos padėkomis ir konkurso atminimo ženkliukais.

DSC 1441-001 1111

 

 • XIII  jaunųjų  atlikėjų ansamblių konkursas - festivalis „MUZIKUOKIME DRAUGE - 2019“

2019 m. kovo 15 d. Birštono kultūros centre įvyko XIII  jaunųjų  atlikėjų ansamblių konkursas - festivalis „MUZIKUOKIME DRAUGE - 2019“, skirtas  Juozo Naujalio 150 gimimo metinėms. Renginyje dalyvavo įvairių sudėčių ansambliai iš įvairių respublikos muzikos ir meno mokyklų. Mūsų mokyklą atstovavo smuiko ir gitarų trio, kuriame groja Faustas Pauliukas (smuikas), Motiejus Žūkas (gitara) ir gitaros mokytojas Saulius Vilpišauskas (gitara). Faustą festivaliui ruošė mokytoja - ekspertė Eglė Sakavičienė. Nors ansamblis dalyvavo tik festivalio dalyje, jo pasirodymas buvo palydėtas audringomis publikos ovacijomis. Nemažai gerų žodžių sulaukta ir iš kitų mokyklų mokytojų. Ansamblio nariai ir jų mokytojai buvo apdovanoti padėkomis ir suvenyrais.

Muzikuokime drauge111Muzikuokime drauge222

 

 • Druskininkų meno mokyklos saksofonų kvartetas XIII-ame jaunųjų atlikėjų ansamblių konkurse-festivalyje „Muzikuokime drauge -2019“ užėmė 2 vietą.

Dalyvavo: Agnius Žėkas, Jokūbas Rudys, Gytis Radzevičius, Adomas Amšiejus. Mokytojas Juozas Mikolainis.

Priedas be pavadinimo 00012 page-0001

 

 • Respublikinis festivalis "Skambioji fleita - 2019"

2019 m. kovo 9 d. Kauno M. Petrausko muzikos mokykloje vyko V Respublikinis festivalis ,,Skambioji fleita - 2019”. Festivalyje dalyvavo respublikos meno/muzikos mokyklų mokiniai, grojantys fleita. Mūsų mokyklą atstovavo 2 kl. mokinė Augustė Gudavičiūtė (mokytojas Vitalius Mieščionaitis, koncertmeisterė Ilona Bieliukienė). Augustei tai buvo pirmasis festivalis ir puiki patirtis.

2

 

 • VIII Respublikinis šokio festivalis - konkursas "Pavasarinė šokių pynė"

Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokyklos mokinės kovo 1d. dalyvavo Vilkaviškyje vykstančiame VIII Respublikiniame šokio festivalyje - konkurse "PAVASARINĖ ŠOKIŲ PYNĖ". Šokis "Laukinukės" laimėjo 3 vietą (vadovė Rasa Graužytė), šokis "Ledo gėlės" laimėjo 2 vietą (vadovė Greta Marija Eidulevičienė).

FB IMG 1552044598165IMG 20190302 075342 resized 20190312 015305633

 

 • VI -asis Lietuvos muzikos ir meno mokyklų jaunųjų pianistų konkursas „Jaunieji virtuozai“

2019 m. kovo 2 d.  Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykloje vyko VI - asis Lietuvos muzikos ir meno mokyklų jaunųjų pianistų konkursas „Jaunieji virtuozai“. Jame varžėsi mokiniai iš 11 respublikos muzikos mokyklų.  Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokyklą atstovavo Ausma Dambauskaitė (mokytoja A.Vilčinskienė), A.Steponėnaitė (mokytojas D.Juškevičius) ir A.Navickas (mokytoja N.Kalvaitienė). Konkurse mokiniai atliko po 2 kūrinius: vienas iš jų – privalomas etiudas, kitas – kontrastingas kūrinys.

Jaunuosius atlikėjus vertino žiuri komisija, vadovaujama Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų gimnazijos fortepijono metodinės grupės pirmininkės I.Vyšniauskaitės. Geriausiai iš mūsų mokyklos mokinių komisijos nuomone įvertinta Ausma Dambauskaitė (mokytoja A.Vilčinskienė). Ji apdovanota laureato diplomu ir prizu.  Sveikiname visus konkurso dalyvius su gražiais pasirodymais ir linkime sėkmės kituose konkursuose!

20190302 114301

 

 • XVI-as Lietuvos jaunųjų pianistų seminaras - konkursas ,,Etiudas ir ne tik“

      2019 m. vasario 28 d. Dauguose vyko XVI-as Lietuvos jaunųjų pianistų seminaras - konkursas ,,Etiudas ir ne tik“, kurį organizavo Alytaus rajono meno ir sporto mokykla. Į seminarą - konkursą atvyko pianistai iš įvairių Lietuvos muzikos ir meno mokyklų. Tarp jų ir 7-ios jaunosios pianistės iš Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos, tai Elzė Krasnickaitė, Ernesta Frėzaitė, Jorūnė Katauskaitė, Kotryna Veščiovaitė, Milena Juodeškaitė, Austėja Katčenkaitė ir Yelizaveta Kazaryna.

     Fortepijono technikos ugdymas – tai atskira mokymo sritis, kuriai reikia ypatingo dėmesio. Tam skirti specialūs etiudai, virtuozinės pjesės, gamos, pratimai. Juos skambindami mokiniai išmoksta sutelkti dėmesį, gerėja jų koordinacija, didėja ištvermė, aktyvėja mąstymas mokantis ir kitų dalykų. Štai šiame konkurse mokiniai ir turėjo pademonstruoti savo pirštukų miklumą, virtuoziškumą. Pertraukos metu konkurso dalyvių laukė nuotaikinga edukacinė programėlė – panaudojant kuo daugiau spalvų nupiešti ,,Nuotaikų etiudus“ ir labai skanios rėmėjų vaišės.

     Konkursui pasibaigus visos mūsų mokyklos mokinės sulaukė puikių žinių : laureatėmis tapo Kotryna Veščiovaitė IV kl.(mokytoja Ilona Bieliukienė) ir Yelizaveta Kazaryna VI kl.(mokytoja Sondra Milušauskaitė).Diplomus gavo Elzė Krasnickaitė II kl.(mokytoja Nona Kalvaitienė), Ernesta Frėzaitė II kl.(mokytoja Jūratė Bujokienė), Jorūnė Katauskaitė III kl.(mokytoja Nona Kalvaitienė), Milena Juodeškaitė IV kl.(mokytoja Liudmila Kotova), Austėja Katčenkaitė V kl.(mokytoja Ilona Bieliukienė).

     Sveikiname visas 7-ias jaunąsias pianistes ir jų mokytojas, linkime sėkmės tolimesniuose konkursuose. Nuoširdžiai dėkojame mokinių tėveliams už rūpestį, palaikymą ir kantrybę.

     Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos informacija.

     Nuotraukoje iš kairės: Jorūnė Katauskaitė, Austėja Katčenkaitė, Kotryna Veščiovaitė, Elzė Krasnickaitė, Ernesta Frėzaitė, Milena Juodeškaitė, Yelizaveta Kazaryna.

IMG-024a4ea68873c4637f2613c2db7745ec-VIMG-bdb151c6bdce6a981520a508d2155352-V

 

 • Respublikinė muzikos (meno) mokyklų mokytojų konferencija „Ugdymo tradicijos ir pokyčiai muzikos (meno) mokykloje"

Š. m. vasario 23 d. Kaune, Miko Petrausko muzikos mokykloje, vyko respublikinė muzikos (meno) mokyklų mokytojų konferencija „Ugdymo tradicijos ir pokyčiai muzikos (meno) mokykloje. Konferenciją organizavo Kauno Miko Petrausko muzikos mokykla ir Kauno pedagogų kvalifikacijos centras. Joje dalyvavo ir pranešimą skaitė smuiko mokytoja ekspertė Eglė Sakavičienė. Pranešimo tema - „Noriu koncertuoti!“- išeitys ir galimybės, dirbant su skirtingo grojimo lygio ir amžiaus mokiniais viename kolektyve“. Konferencijos dalyviai, klausytojai gerai įvertino pranešimą, nagrinėjantį specifines mažų mokyklų kolektyvų ruošimo problemas, jų sprendimo būdų paieškas ir mokinių motyvacijos skatinimo priemones.

52602895 836089113406469 2939974529373437952 n545

 

 • Respublikinis akordeonistų konkursas "Būk artistas 2019"

Vasario 15d. Garliavos meno mokykla organizavo festivalį „ Būk artistas “,kuriame siūloma atlikti kūrinį įvedant šou elementus. M.K.Čiurlionio meno mokyklos mokiniai Vakaris Stankauskas ir Aleksejus Muravjovas savo amžiaus grupėje , kurioje dalyvavo 21 dalyvis , nustebino žiuri komisiją ir publiką. Kiekvienas iš jų gavo “ ARTISTŲ ARTISTO “ nominaciją ir piniginį prizą. Mokytojos Lina Dunauskytė ir Gražina Andruškevičienė džiaugiasi laimėjimais ir viliasi , kad šis paskatinimas palaikys mokinių norą atkakliai dirbti.

IMG 0495

 

 • Edukacinis renginys " Diena su dailininku "

Antradienio popietę Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos V. K. Jonyno dailės skyriaus parodų salėje įvyko edukacinis renginys „ Diena su dailininku “. Mokinius aplankė charizmatiška menininkė iš pajūrio Eglė Lipinskaitė. Ji yra žinoma akvarelistė, garsėjanti žirgų piešimu. „Tapau – vadinasi, gyvenu. Toks moto lydi mane visur ir visada. Tapau akrilu ant drobės, akvarele ant įvairaus popieriaus, tekstiliniais dažais ant šilko, be galo mėgstu eksperimentuoti. Tapau, nes man tai miela, jautru, šviesu ir tyra. Procese kaskart atsiranda naujos temos, ieškojimai. Negaliu trypčioti vietoje, norisi augti, tobulėti, kurti,“ – kalbėjo visur spėjanti menininkė.

V. K. Jonyno dailės skyriaus mokiniai ne tik susipažino su dailininke Egle Lipinskaite, sužinojo žirgų, arklių, ponių piešimo subtilybių, uždavė daugybę klausimų, bet dar ir turėjo galimybę išbandyti įgytas žinias praktiškai. Dailininkei vadovaujant, vyresnių klasių mokiniai pagilino akvarelės technikos liejimo žinias. Rezultatai buvo puikūs, nustebino ir pačius jaunuosius kūrėjus.

Mokyklos direktorė Ona Olšauskienė įteikė padėką Eglei Lipinskaitei už nuoširdų bendradarbiavimą. Planuojama, kad šis gražus, reikšmingas renginys taps tradicija. Atvykę skirtingų sričių menininkai dalinsis patirtimi, o mokyklos mokiniai turės galimybę ne tik susipažinti su profesionaliais menininkais bet ir kurti kartu.

 

 20190212 154720   20190212 160428

 

 • Respublikinis konkursas ,,Linksmoji polkutė - 2019"

Sausio 30 d. Alytaus rajono Sporto ir meno mokykloje įvyko respublikinis konkursas "Linksmoji polkutė - 2019". Laureatė meno mokyklos mokinė Yelizaveta Kazaryna, mokytytoja Sondra Milušauskaitė.

20190130 144927 mazintas1

 

 • Tapyba ant Druskininkų ligoninės, vaikų skyriaus, sienų.

Meno mokyklos, V.K.Jonyno dailės skyriaus diplomantės, mažiesiams ligoniukams, papuošė priimamojo ir kelių palatų sienas linksmais personažais, miesto bei miško vaizdais. Mokytoja Alė Kalėdienė ir mokinės daug ir sunkiai dirbo, o rezultatai nuotraukose. Druskininkų ligoninė dėkoja mūsų mokyklos mergaitėms ir atsidavusiai mokytojai už dalyvavimą visuomeninėje veikloje ir prisidėjimą prie Ligoninės vaikų ligų skyriaus atnaujinimo akcijos "Už galimybę sveikti linksmiau". Įteikti padėkos raštai. 

 IMG-9087IMG-9049

 •  Ekskursija į Vilniaus dailės akademiją ir MO muziejų.

Kelionė į Vilniaus dailės akademiją. Mus pasitiko Doc. Česlovas Lukenskas ir komunikacijų skyriaus vedėjas Andrius Nenėnas, kurie pristatė galimybes studijuoti VDA, praktinio darbo laboratorijas, biblioteką, aplankėme “Titaniką”, Senuosius ir Naujuosius rūmus. Dėkojame visiems dėstytojams, kurie įsileido į peržiūras. Matėme: keramiką, tapybą, grafiką, tekstilės meną, drabužių dizainą… ir dar daug visko. Ačiū VDA! Vėliau vykome į MO muziejų, kur pagilinome žinias apie modernųjį ir šiuolaikinį meną. Mokiniai praplėtė akiratį ir praleido turiningą dieną.

 

20190110 161705IMG-9696

 

 • Sausio 13-osios dienos minėjimas

Nors lauke ir buvo šaltą, sniegas sunkiai lipo, bet mūsų mokyklos tvirtovė su iškeltomis trispalvėmis buvo pastatyta!

Mokytojos G.Kupčinskienė ir A.Kaliedėne.

20190108 13422720190109 135013

 

 • Tarptautinis animacijos konkursas

Tarptautiniame konkurse pristačiusios filmuką apie pavogtas spalvas "Ugnės drugelis", buvo įvertintos, mūsų mokyklos mokinė Ugnė Janeliauskaitė ir mokytoja Alė Kalėdienė. SVEIKINAME!
Filmuką galima pamatyti socialiniame tinkle

https://www.facebook.com/ale.kalediene/videos/2159711950754870/?fref=mentions&__xts__

              49836929 931693590361831 8287979493235097600 n

 • Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokyklos šventinis sveikinimas

Šventiniai linkėjimai 2018 12

Tarptautinio mokinių meninės kūrybos darbų konkurso "Kalėdinis atvirukas" parodos dalyvės Agotos Granatauskaitės (10m.) darbas.

 

 • Koncertas "Stygiški pokalbiai

Jaukų ketvirtadienio vakarą (gruodžio 6d.), Druskininkų kavinėje-galerijoje "Mūza" įvyko jau III-asis Druskininkų M.K.Čiurlionio meno m-klos gitaros klasės kamerinis koncertas "Stygiški pokalbiai". Jaunųjų gitaristų mokytojo S. Vilpišausko inicijuotas renginys, vykstantis gruodžio/balandžio mėnesiais, jau įgauna tradiciškumo atspalvį. Vakarą atidarė renginio svečiai, Druskininkų M.K.Čiurlionio meno m-klos smuikininkų ansamblis vadovaujamas mokytojos-metodininkės E. Sakavičienės. Kadangi koncerte dalyvavo visų gitaros klasių mokiniai, programą sudarė įvairių žanrų muzika. Tarsi patvirtinant renginio pavadinimą, be solo pasirodymų, buvo galima išgirsti nemažai gitaristų duetų, tarp kurių įsiterpė ir keli smuiko ir gitaros bendrai atleikami kūriniai. Renginį uždarė šiais mokslo metais suburtas gitaristų ansamblis. Visų atlikėjų pasirodymai buvo palydėti šiltomis klausytojų, kurių susirinko pilna kavinė, ovacijomis. Džiaugiamės savo mokiniais, šilta publika ir nuoširdžiai jaukiu vakaru. Iki kitų susitikimų!

Gitaros mokytojas S. Vilpišauskas

DSC01627

 

 • XVIII  Respublikinio festivalio - maratono atgarsiai 

12.01 Kaune organizuotas XVIII respublikinis jaunųjų pianistų festivalis- maratonas. Šio gražaus renginio metu 12 gražiausių Kauno m. koncertų salių koncertavo 529 atlikėjai iš 36 respublikos muzikos (meno) mokyklų. Juos ruošė 244 mokytojai. Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokyklai atstovavo 13 mokinių: A.Dailydaitė (mokyt. A.Vilčinskienė), Ž.Stankauskaitė ir E.Frėzaitė (mokyt. J.Bujokienė), E.Krasnickaitė ir K.Katauskaitė (mokyt. N.Kalvaitienė), K.Veščiovaitė ir A.Katčenkaitė (mokyt. I.Bieliukienė), A.Lazauskas (mokyt. D.Juškevičius), R.Stankevičius ir J.Kazarina (mokyt. S.Milušauskaitė), M.Juodeškaitė ir G.Saldaitė (mokyt. L.Kotova), A.Navickaitė (mokyt. T.Olšauskas). Dvi valandas Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus erdvėse skambėjo pati įvairiausia fortepijoninė muzika. Nors visus atlikėjus lydėjo didelis sceninis jaudulys, bet savo pasirodymu druskininkiečiai sugebėjo sužavėti klausytojus. Juk ne veltui sakoma: „Tai, kas eina iš širdies, širdį ir pasiekia“. Už paramą vykstant į festivalį – maratoną dėkojame Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokyklos administracijai ir mokinių tėveliams. Didelis ačiū fortepijono mokytojams už puikų mokinių paruošimą. Šis renginys po metų vėl pasikartos ir mes visi jo labai lauksime.

IMG 20181201 140006

 

 • Tarptautinės antikorupcijos dienos minėjimas

Ketvirtadienio popietę Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos V. K. Jonyno dailės skyriaus parodų salėje buvo paminėta Tarptautinė antikorupcijos diena. Mokinių bei atvykusių svečių laukė meninė instaliacija skirta atkreipti mokinių dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti vaikus užkirsti jai kelią. Renginio metu vyko mokytojos Alės Kalėdienės mokinių sukurto filmuko „Pinigai už gyvybę“ peržiūra. Kilo atvira diskusija, mokiniai pasidalino asmenine patirtimi. Žodį tarė mokyklos direktorė Ona Olšauskienė ir Druskininkų švietimo centro direktorius Vytautas Gintutis. Mokiniams simbolines dovanėles įteikė vidaus audito skyriaus vedėjas Algimantas Petrauskas.

20181206 152302

 

 • Suaugusių klasių kūrybinių darbų paroda

Trečiadienio vakarą Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos V. K. Jonyno dailės skyriaus parodų salėje (Vytauto g. 14) surengtas M. K. Čiurlionio meno mokyklos suaugusiųjų klasių kūrybinių darbų parodos atidarymas. Kaip patikino Meno mokyklos direktorė Onutė Olšauskienė, renginys tapo gražiu Druskininkuose organizuotos Suaugusiųjų švietimo savaitės akcentu. Po parodos atidarymo surengta suaugusiųjų klasių atvira, praktinė ir teorinė pamoka-diskusija „Dailės įtaka turtinant suaugusiųjų laisvalaikį“. Pamokas vedė Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokytojos metodininkės Onutė Zakarienė ir Eglė Maračinskaitė. Drauge su druskininkiečiais renginyje dalyvavo ir svečiai iš Lazdijų meno mokyklos. Informacija „Mano Druskininkai“.

46513816 2114376381946472 2733133366869098496 o

 

 • Tarptautinis jaunųjų pianistų konkursas "Magic Bridges of Budapest"

Spalio 28 - lapkričio 1 dienomis M.K.Čiurlionio meno mokyklos  fortepijono specialybės mokiniai Augustas Navickas (3kl.), mokytoja  Nona Kalvaitienė ir Vilmantė Kudelytė (6kl.), mokytoja Jūratė Bujokienė dalyvavo tarptautiniame jaunųjų pianistų konkurse "Magic Bridges of Budapest" Vengrojoje. Šis konkursas jau ne pirmus metus suburia talentingus, darbščius ir gabius jaunuosius atlikėjus. Mūsų mokiniams savo amžiaus grupėse teko varžytis su jaunaisiais pianistais iš Baltarusijos, Vengrijos, Čekijos, Rumunijos, bei Lietuvos. Konkursai - tai netik didelio, kantraus ir kruopštaus darbo įvertinimas, bet ir sėkmės dalykas. Visi konkurentai  stiprūs, todėl turi būti maksimaliai gerai pasiruošęs pagal savo galimybes. Džiugu, kad šiame konkurse sėkmė lydėjo abu mūsų  mokyklos dalyvius. Savo kategorijoje Augustas Navickas pelnė I-ąją vietą, Vilmantė Kudelytė II-ąją.  Džiaugiamės mokinių laimėjimais, raginame nesustoti, toliau kelti sau didesnius tikslus, bei siekti sėkmingo jų įgyvendinimo.

Parengė vyresnioji fortepijono mokytoja  Jūratė Bujokienė

20181030 1906201122

 

 • III Respublikinė konferencija "Gabių ir talentingų mokinių meninis ugdymas"

Konferencijos metu Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokyklos, dailės mokytoja, Neringa Akstinienė, pristatė pranešimą "Lietuviškų tautinių juostų atspindžiai šiuolaikinėje dailėje". Mokytojos metodininkės Onutės Zakarienės pranešimas buvo "Įgyvendintos kūrybinės mintys baigiamuosiuose darbuose".  Ačiū mokytojoms už įdomius ir informatyvius pranešimus.

 konferencija3

 

 •  Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimo akcija

 Paskutinėmis savaitėmis daug dirbome, ne tik piešėme, tapėme, bet ir lipdėme. Ruošiamės Tarptautinei Tolerancijos dienai, kurią daugelis demokratinių valstybių mini lapkričio 16 – ąją. Aptarėme su mokiniai, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar esame tolerantiški vienas kitam, išklausėme kokia vaikų patirtis. Šiais metais Tolerancijos dienos minėjimui, Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos, siūlomas simbolis yra raktas. Mūsų idėja atkreipti žmonių dėmesį panaudojant varpelius, „prisiskambinti“ į širdis, mintis, jausmus ir turint simbolinį raktą, atrakinti kiekvieno vidinį pasaulį, padėti atsiskleisti gerosioms savybėms. Nulipdėme bei papuošėme virš 200 vnt. molinių varpelių su rakteliais vietoje rutuliukų. Kuriuos vėliau sukabinome medyje šalia mokyklos, kad skambėtų vėjui pučiant ir neštų mūsų žinią.

varp5

 • II Respublikinis solfedžio festivalis – konkursas ,,Kelionė į muzikos šalį – 2018“                    

Solfedžio mokymas yra vienas iš muzikinio ugdymo būdų. Mokymo procese svarbu remtis vaiko saviraiškos poreikiais, kurių esmė – įgyvendinti savo galimybes, išbandyti save įvairiose veiklos srityse.

Lapkričio 10 d. Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykloje įvyko antrasis respublikinis solfedžio festivalis – konkursas ,,Kelionė į muzikos šalį – 2018“. Į festivalį – konkursą sugužėjo mokinių komandos iš įvairių Lietuvos muzikos ir meno mokyklų. Tarp jų ir Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos 5 – 7 klasių mokinių komanda: Vilmantė Kudelytė, Gabija Januškaitė, Austėja Katčenkaitė, Gaudenė Dumskytė, Aleksejus Muravjovas ir komandos kapitonė Jana Van Gucht (mokyt. V. Mieščionaitienė). Visi susirinko pakovoti muzikos kalba, pasisemti patirties, įsivertinti savo žinias, gebėjimus, pademonstruoti kūrybiškumą ir, nusiteikę kartu padainuoti, pabendrauti.

Komandos varžėsi 5 rungtyse. Mokiniams reikėjo atlikti klausos ir teorijos testus, kūrybinę užduotį ir ją pristatyti, padainuoti kanoną ir atlikti dvibalsį pratimą su instrumento pritarimu. Mūsų mokyklos komanda visose rungtyse pasirodė šauniai: klausos testas, dvibalsis pratimas ir kūrybinė užduotis – I v., kanonas ir teorijos testas – III v. Buvome apdovanoti diplomais, padėkomis ir dovanėlėmis. Tai didelis džiaugsmas ir kruopštaus bei kantraus darbo įvertinimas.

,, Kelionė į Muzikos šalį – nepaprasta kelionė. Muzikos šalis pamažu atskleidžia savo paslaptis visiems norintiems. Sunku patikėti, kad ši šalis turi savo kalbą, kad nemėgsta netvarkos, kad joje gyvena skambantis laikas. Turi ji skambantį džiaugsmą ir skambantį liūdesį, skambančias spalvas ir net skambančias mintis. Pamilusiems muziką ši kelionė trunka visą gyvenimą“.

Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokytoja metodininkė Vilija Mieščionaitienė

 

solfed11

 

 • II tarptautinis Vaclovo Furmanavičiaus jaunųjų akordeonistų konkursas - festivalis

Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokyklos dviejų mokinukų atostogos prasidėjo sostinėje, tarptautiniame akordeonistų konkurse – festivalyje. Šių metų renginys skirtas akordeono pedagogui ir dirigentui Vaclovui Furmanavičiui. Mūsų mokiniai, ne tik pasisvečiavo Vilniuje, bet ir parsivežė jaunųjų akordeonistų diplomus. Sveikiname 2-os klasės mokinius Brigitą Diglytę ir Kajų Misiūną bei mokytoja L.Danauskytę.

 

103

 

 • Tarptautiniame vaikų piešinių konkurse „Mano mažoji Tėvynė“ druskininkiečių darbai sulaukė puikių įvertinimų

Druskininkų savivaldybės miesto partnerio  Dzeržinskio (Rusija) administracija pakvietė Druskininkų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklą dalyvauti tarptautiniame vaikų piešinių konkurse „Mano mažoji Tėvynė“, kuris skirtas XV tarptautiniam kūrybiniam projektui „Menas nežino sienų“.

Dalyvauti  šiame konkurse taip pat buvo pakviesti  dailės ir meno mokyklų nuo 8 metų amžiaus ir vyresni  mokiniai  iš  Vokietijos, Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos.  M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokiniai  savo darbuose atskleidė savo mylimo miesto Druskininkų grožį, jo išskirtinumą. Konkursinius darbus atliko grafikos, šilko ir mišria technikomis. Darbus vertino profesionalūs Rusijos, Vokietijos dailininkai, dailininkų sąjungos nariai.

Du Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklos V. K. Jonyno  dailės  skyriaus mokiniai laimėjo prizines vietas, vienas mokinys buvo įvertintas specialiąja padėka – sertifikatu, septynių  mokinių darbai buvo įvertinti diplomais – padėkomis. 

 M. K. Čiurlionio meno mokyklos vadovai sveikina Domantą  Pijų Valentukevičių (mokytoja  Alė  Kalėdienė),  kuris laimėjo I-ąją  vietą ir Elzę Dobelinskaitę (mokytoja Eglė Maračinaskaitė) laimėjusią III-ąją vietą. Specialiąją padėką - sertifikatą  gavo  Ąžuolas Katauskas (mokytoja Ona Olšauskienė). Šį apdovanojimą skyrė Vokietijos  Bitterfeld-Wolfen  miesto meras Armin Schenk ir Prancūzijos dailininkų asociacijos  atstovas  Vokietijoje  bei Bitterfeld-Wolfen  miesto meno mokyklos direktorė Emillie Meibner.

Meno mokyklos vadovai džiaugiasi bei sveikina ir diplomus – padėkas  gavusius mokinius:  Ugnę Janeliauskaitę, Viltę Stonkutę, Martą Taruškaitę (mokytoja Eglė Maračinskaitė), Guodą Vaikšnoraitę, Emiliją Krušaitę (mokytoja Gulnara Kupčinskienė), Mariją Vaikšnoraitę, Samantą Pranauskaitę (mokytoja Ona Olšauskienė).

„Džiaugiamės, kad mūsų mokyklos konkurso nugalėtojų darbai bus išspausdinti  tarptautiniame kataloge „Menas nežino sienų - 2018” ir linkime mokiniams bei mokytojams naujų ieškojimų bei sėkmės kūryboje“,  - sakė mokyklos vadovė O. Olšauskienė.

PA1152233333

SKELBIAMA ATRANKA DAILĖS MOKYTOJO PAREIGOMS EITI

Dailės mokytojo pareigybės aprašymas

PRAŠYMAS DĖL DALYVAVIMO ATRANKOJE

 

Rugsėjo_1_d.__šventė.jpg

 

PRIĖMIMO Į MOKYKLĄ 2018 - 2019 MOKSLO METAMS PROTOKOLO IŠRAŠAS

 • Birželio 5-7 d. Prienuose vyko III-asis tarptautinis jaunųjų pianistų ir ansamblių konkursas ,,Musica pianoforte“.

Šis konkursas puiki dovana Lietuvai, mininčiai valstybės atkūrimo šimtmetį. Įspūdinga, kad mūsų kraštą pamatė net 260 jaunųjų atlikėjų iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Rusijos. Pianistų pasirodymus vertino kompetentinga tarptautinė komisija.Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklą konkurse atstovavo trys jaunieji pianistai, tai Augustas Navickas 3 kl. (mokytoja Nona Kalvaitienė), Kotryna Veščiovaitė 3 kl.  (mokytoja Ilona Bieliukienė) ir Yelizaveta Kazaryna  5 kl.(mokytoja Sondra Milušauskaitė).

Paskelbus rezultatus, visi trys jaunieji druskininkiečiai sulaukė gerų žinių: savo amžiaus kategorijoje II-osios vietos laureato diplomą pelnė Augustas Navickas (mokyt. Nona Kalvaitienė),  III-osios vietos laureato diplomą iškovojo Kotryna Veščiovaitė (mokyt. Ilona Bieliukienė), o Yelizaveta Kazaryna tapo diplomante (mokyt.Sondra Milušauskaitė).

Konkurso metu mokiniai ne tik džiugino visus intelektualia muzika, sutiko naujų draugų, bet ir patobulėjo kaip atlikėjai, pasisėmė naujų idėjų. Didelė  konkurencija dalyvius skatina labai atsakingai ruoštis ir atskleisti savo meistriškumą.

Nuoširdžiai sveikiname jaunuosius pianistus, jų mokytojas, linkime sėkmingų pasirodymų, paklusnių fortepijonų, didžiausias ačiū jų tėveliams už palaikymą, kantrybę ir rūpestį.

20180611_151458.jpg

Nuotraukoje iš kairės:Yelizaveta Kazaryna, Sondra Milušauskaitė, Augustas Navickas, Nona Kalvaitienė, Kotryna Veščiovaitė, Ilona Bieliukienė.

 

 • Gegužės 20 d. Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos jaunių choras (vadovė I. Vagnoriūtė, chormeisterė V. Mieščionaitienė, koncertmeisteris D. Juškevičius) dalyvavo respublikiniame moksleivių chorų festivalyje ,,Dainų mozaika“.

Festivalį 2004 m. pradėjo organizuoti vaikų choras „Ugnelė“ ir šiemet metė sau iššūkį: ar pavyks surinkti 100 vaikų chorų ir taip Lietuvos šimtmečio akivaizdoje pasakyti, kad mūsų daug ir mes visi labai mylim Lietuvą?

Renginys vyko vienoje geriausių koncertinių erdvių – Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje ir pritraukėįvairiausius chorus – nuo tų, kurie garsina Lietuvą tarptautiniuose konkursuose iki tų, kurie kol kas yra pasirodę tik savo miestelių bendruomenėms.Kiekvienas choras turėjo atlikti po 3 kūrinius, vieną iš jų skirti Lietuvos šimtmečiui. Puikiai nuskambėjo choro atliekamos dainos ,,Nupiešiu“, ,,Senos mašinos“, ,,Syahamba“. Dainą, skirtą Lietuvai, pristatė  Austėja Katčenkaitė. 

 Prasmingai praleistas laikas dainuojant ir klausantis bendraamžių neprailgo, choras pasisėmė neįkainojamos patirties ir puikių emocijų.

20180520_163320.jpg

 

 • Gegužės 19-20 d. Paryžiuje vyko tarptautinio pianistų konkurso „Concours musical de France“ finalinis etapas.

Jame varžėsi jaunieji pianistai iš 19 pasaulio šalių. Mūsų mokyklai atstovavo Airidas Kizys (mokyt. A.Vilčinskienė) ir Augustas Navickas (mokyt. N.Kalvaitienė). Dalyviai buvo suskirstyti į kelias kategorijas. Juos vertino kompetentinga 6 asmenų žiuri, vadovaujama konkurso įkūrėjos ir organizatorės prof. Ginette Gaubert. Įveikę jaudulį, mūsų mokiniai konkurse pasirodė puikiai. A.Kizys savo kategorijoje tapo 1 vietos laureatu, o A.Navickas savo kategorijoje laimėjo Grand prix ir pelnė piniginį prizą. Nuoširdžiai sveikiname konkurso nugalėtojus, jų  mokytojas. Dėkojame už kantrų ir nuoširdų  darbą. 

     Norime padėkoti Druskininkų savivaldybei už paramą. Ačiū tėveliams už rūpestį ir palaikymą. Manome, kad patirti įspūdžiai išliks ilgam ir įkvėps jėgų bei  noro tolimesniam tobulėjimui.

 

20180520_194739_2.jpg

 

 

 Miuziklas_Tavo_vardas-Meilė.jpg

 • Konkurse ,,Allegro‘‘ – Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos  jaunųjų pianisčių sėkmė.

 Š. m. balandžio 20d. vykusiame VIII – jame respublikiniame jaunųjų pianistų techninės pjesės konkurse ,,Allegro“, kurį organizavo Lazdijų meno mokykla, dalyvavo ir 5 Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos pianistės. Šiemet konkurse varžėsi mokiniai iš 11 – os respublikos muzikos ir meno mokyklų. Konkursas savitas ir unikalus tuo, kad jame moksleiviai turi  atlikti technišką greito tempo pjesę, pademonstruoti savo pirštų virtuoziškumą ir atskleisti muzikos kūrinio turinį, meninį vaizdą. Visi konkurso dalyviai buvo suskirstyti į 4 amžiaus kategorijas. Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklai atstovavo Kotryna Veščiovaitė (mokytoja Ilona Bieliukienė), Ausma Dambauskaitė (mokytoja Aušra Vilčinskienė), Vilmantė Kudelytė (mokytoja Jūratė Bujokienė), Jelizaveta Kazaryna (mokytoja Sondra Milušauskaitė), Lukrecija Aranauskaitė (mokytoja Nona Kalvaitienė). Kol konkurso komisija aptarinėjo rezultatus, mokytojai turėjo galimybę tobulinti savo žinias seminare, o mokiniai pasivaišinti dosniomis rėmėjų vaišėmis. Paskelbus rezultatus, visos druskininkietės pianistės sulaukė puikių žinių: B kategorijoje I-osios vietos laureato vardą pelnė Kotryna Veščiovaitė (mokyt. Ilona Bieliukienė), II-osios vietos laureato vardą pelnė Ausma Dambauskaitė (mokyt. Aušra Vilčinskienė), C kategorijoje diplomante tapo Vilmantė Kudelytė (mokyt. Jūratė Bujokienė), D kategorijoje II-osios vietos laureate tapo Lukrecija Aranauskaitė (mokyt. Nona Kalvaitienė). Labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad konkurso Grand Prix laimėjo mūsų mokyklos mokinė Jelizaveta Kazarina (mokyt. Sondra Milušauskaitė).

 Nuoširdžiai sveikiname visas konkurso nugalėtojas, jų mokytojoms dėkojame už kantrų ir nuoširdų darbą, ačiū tėveliams už rūpestį ir palaikymą. Linkime dar labiau tobulėti ir sėkmingai atstovauti mokyklą ir Druskininkų miestą.

 Nuotraukoje: iš kairės – J. Bujokienė, V. Kudelytė, A. Dambauskaitė, A. Vilčinskienė, K. Veščiovaitė, I. Bieliukienė, J. Kazarina, L. Aranauskaitė, N. Kalvaitienė.

20180420_131637_2.jpg

 

 •      Balandžio 13 - 15 dienomis Vilniuje vyko Nacionalinio pianistų ir stygininkų konkurso III - asis, finalinis etapas.

 

 Tarp beveik 300 atlikėjų (profesinio ir saviraiškos ugdymo kategorijose) saviraiškos kategorijoje savo amžiaus grupėje dalyvavo ir tapo konkurso diplomantais 2 druskininkiečiai – M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokiniai. Tai antrokas smuikininkas Faustas Pauliukas (mokyt. E. Sakavičienė, koncertmeisterė A. Vilčinskienė) ir trečiokas pianistas Augustas Navickas (mokyt. N. Kalvaitienė). Augustas yra laimėjęs jau ne viename konkurse, na o Faustui šis konkursas buvo pirmasis jo gyvenime.

       Nepaisasnt įvairiausių konkursų gausos, Balio Dvariono konkursas respublikoje išlieka solidžiausiu ir labiausiai prestižiniu muzikuojančių Lietuvos vaikų ir jaunimo forumu. 

       Kompozitoriaus, dirigento ir pedagogo Balio Dvariono sūnus, smuikininkas prof. dr. Jurgis Dvarionas, B. Dvariono labdaros ir paramos fondo pirmininkas ir vienas iš nuolatinių šio konkurso organizatorių taip pristato šį renginį: „ Šiais metais Nacionaliniam Balio Dvariono konkursui – 44 metai. Per ilgus gyvavimo dešimtmečius renginys įsitvirtino Lietuvos kultūriniame gyvenime ir greta savo bendraamžės „Dainų dainelės“ tapo viena gražiausių muzikos švenčių mūsų krašte. B. Dvariono konkursas tapo dėkinga proga apžvelgti, kiek turime menams palinkusio jaunimo, kuriam mūsų paskatinimai ir parama atvėrė kelius į didžiąją muziką, į pasaulinį pripažinimą“.

       Ir iš tiesų, daugelis žinomų atlikėjų dažnai savo kūrybinėje biografijoje nepamiršta paminėti vaikystėje laimėtų B. Dvariono konkursų. Druskininkų jaunieji pianistai ir smuikininkai taip pat jau daugelį metų sėkmingai pasirodo konkurso scenoje ir pelno apdovanojimus.

       Noriu pacituoti dar vieną prof. Jurgio Dvariono mintį, išsakytą „Šiaulių naujienų“ korepondentei po II - ojo konkurso etapo: “Man teko laimė aplankyti beveik visus regionus. Galiu pamatyti, kuo turtingi. Maža mūsų tauta. Su grėsme išsiskirstyti. Bet ateitis graži. Gabių vaikų turime. Būtų baisus nusikaltimas pražiopsoti nors vieną. Konkurse pasirodė gabūs vaikai ir labai gerai paruošti. Ne vienas jų turi galimybę įsilieti į muzikų gretas pačiame aukščiausiame lygyje“.

       Nuo pat konkurso ištakų 1974 - aisiais šis konkursas turi ypatingą vertinimo sistemą – prisilaikant paties Balio Dvariono nuostatų. B. Dvarionas, ne kartą vertinęs muzikantus įvairiuose (pianistų, dirigentų, vargoninkų) konkursuose nemėgo dalyvių diferencijavimo. „Gyvas muzikavimas nedėliojamas tarsi daiktai į lentynas“, – teigdavo kompozitorius. – “Tas aukščiau, o anas žemiau, šis pirmesnis, o kitas paskesnis“. Todėl šiame konkurse laureatais tapę atlikėjai neskirstomi pagal eiliškumą, visi jie – laimėtojai.

       Nuo 2012 m. konkusą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji teigia: „Šiandien šis renginys suburia jaunąją muzikų kartą – būsimuosius scenos virtuozus. Čia atrasti talentai bus antrojo Lietuvos šimtmečio kūrėjai <...>. Sėkmės ir drąsos jiems kuriant ir garsinant Lietuvą“.

      Eglė Sakavičienė, mokytoja metodininkė, styginių metodinės grupės pirmininkė, smuikininkų ansamblio vadovė. 

 

Faustas_Pauliukas.jpg

 

 

Augustas_Navickas.jpg

 

 •  Šių metų balandžio 13d. kavinėje-galerijoje "Mūza" įvyko mokytojo S.Vilpišausko vadovaujamos gitaros klasės mokinių koncertas "Stygiški pokalbiai".

Programą sudarė tiek solo, tiek ir ansambliniai įvairių žanrų ir stilių kūriniai. Kadangi renginyje dalyvavo visų klasių mokiniai, žiūrovai galėjo išgirsti, kaip vystosi grojimo gitara technika. Taip pat keliais kūriniais renginį nuspalvino kanklių mokytojos E.Miknytės mokinės. Koncertą vainikavo gitarų-kanklių septeto atliktas bendras kūrinys, kuris nepaliko abejingu nei vieno klausytojo. Džiaugiamės savo mokiniais ir nuoširdžia bei šilta publika.

06.jpg

 

 

     LIONS  klubas ir vėl ieško              talentingų jaunųjų menininkų

 

            

 

           Druskininkų LIONS moterų klubas ir vėl kviečia kūrybingų jaunųjų menininkų gerbėjus, tėvus, senelius, mokyklas, klases sukrusti ir siųsti informaciją apie bundančius dailės, muzikos, literatūros, choreografijos, fotografijos ar kitos meno srities talentus, kuriems labai praverstų LIONS klubo skiriama Metų stipendija (300 Eur) meniniams gebėjimams tobulinti. Jūsų laiškų ar žinučių su būsimo stipendijos gavėjo vardu, pavarde, dabartiniais nuopelnais ir ateities svajonėmis laukiame iki 2018 m. gegužės 7 d. pateiktais el. pašto adresais: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. (Gražina Kuneikienė, klubo prezidentė), Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. (Danutė Časienė, valdybos narė).  

 

            Laukiame   informacijos  apie jaunuosius kūrybingus druskininkiečius, jų dabarties veiklas, ateities svajones! 

 

            Nuoširdžiai dėkojame!

 

                                                                 Druskininkų LIONS moterų klubas

 

 • 2018 m. balandžio 9 – 11 dienomis Augustove (Lenkijos Respublika) vyko VI Tarptautinis pianistų konkursas „Augustow 2018“.

Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į 4 kategorijas (A, B, C, D). Pianistų pasirodymus vertino kompetentinga tarptautinė komisija. Tarp 99 jaunų atlikėjų iš Baltarusijos, Bulgarijos, Lenkijos, Lietuvos, Rusijos, dalyvavo ir Druskininkų miestą atstovavo Druskininkų  M. K. Čiurlionio meno mokyklos Fortepijono 3 klasės mokinys Augustas Navickas. Augustą konkursui ruošė jo fortepijono vyr. mokytoja Nona Kalvaitienė. Sudėtingus muzikinius kūrinius Augustas atliko puikiai ir savo kategorijoje tapo II vietos laureatu. Sveikiname Augustą Navicką ir jo mokytoją Noną Kalvaitienę bei linkime sėkmės tolimesniuose konkursuose.

A.Navickas_N.Kalvaitienė._Augustow_2018.jpg

 

 

20180409_212024.jpg

 

 •            Balandžio 7 d.Rygoje vyko tarptautinis pianistų  konkursas „Concours musical de France“.

Konkurse dalyvavo ir Druskininkų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklos mokiniai: A. Navickas (mokyt. N.Kalvaitienė) ir A.Kizys (mokyt. A.Vilčinskienė). Puikiai pasirodę, mokiniai tapo laureatais ir gavo galimybę pasivaržyti  sekančiame konkurso etape, kuris vyks Paryžiuje (Prancūzija) gegužės 19-20 d.  Linkime Augustui ir Airidui bei jų mokytojoms  sėkmės atstovaujant mūsų mokyklą ir Druskininkus!

IMG_0681.jpg

 

 

 • Balandžio 3-5 dienomis Šiauliuose vyko Lietuvos nacionalinis akordeonistų konkursas.

Jame dalyvavo įvairaus amžiaus akordeonistai (nuo 7 iki 21 m.), todėl atlikėjai buvo suskirstyti į kategorijas pagal amžių. Šiame konkurse dalyvavo ir akordeonistų duetas iš Druskininkų  M. K. Čiurlionio meno mokyklos.Tai Tadas Mikučionis ir Martynas Červinskas ( mokytojos Lina Dunauskytė ir Gražina Andruškevičienė). Savo amžiaus kategorijoje duetas tapo diplomantais. Mokytojos džiaugiasi vaikinų sėkmingu pasirodymu, linkėdamos ištvermės, susitelkimo ir gražaus tarpusavio susiklausymo ateityje!

IMG-1bf2c86da4d49ce37c596488f5b95d50-V.jpg

SVEIKINAME_J.Pakalnio_laureatus.jpg

PADĖKA_J.Pakalnio_konkurso_mokytojams_ir_koncertm.jpg 

 

 

 

Laiškas.jpg

Stygiški_pokalbiai_2018.jpg

image.png

 •        Skambinu, įsivaizduoju, piešiu...

     Š. M. Kovo 24 d. VIII-ąjame respublikiniame jaunųjų atlikėjų ir dailininkų festivalyje – konkurse dalyvavo ir Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokiniai  ir jų mokytojai. Šis  konkursas unikalus tuo, kad mokiniai vertinami ne tik už muzikos kūrinio atlikimą, bet ir už jo iliustravimą piešiniu, animacija bei pasakojimu ar eilėmis pristatytą kūrinio turinį. Skambant muzikai, didžiuliame ekrane buvo demonstruojami jaunųjų dailininkų piešiniai, sukurti ta pačia tema ir nuotaika.

     Šį festivalį – konkursą  organizavo Vilniaus ,,Ąžuoliuko“ muzikos mokykla, Vievio meno mokykla, Skuodo meno mokykla, Lietuvos edukologijos universitetas ir Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerija ,,Židinys“. Festivalyje – konkurse dalyvavo 111 moksleivių iš Vilniaus, Kauno, Ignalinos, Švenčionėlių, Švenčionių, Vievio, Zarasų, Elektrėnų, Skuodo, Plungės, Trakų, Šiaulių, Marijampolės. Druskininkų meno mokyklai atstovavo Kotryna Veščiovaitė (fortepijonas) ir jos mokytoja Ilona Bieliukienė, muzikos kūrinį iliustravo Vytė Bagdonavičiūtė (mokytoja Onutė Olšauskienė), Evija Buraitė (fortepijonas), mokytoja Ilona Bieliukienė, kūrinį iliustravo Dorotėja Liaukevičiūtė (mokytoja Onutė Zakarienė). Pasibaigus konkursui, visos keturios  mūsų mokyklos moksleivės sulaukė gerų žinių : laureato diplomus savo amžiaus kategorijoje  gavo Kotryna Veščiovaitė, atlikusi Anatolijaus Lepino ,,Buratiną“ (mokytoja Ilona Bieliukienė) ir jos kūrinį iliustravusi jaunoji dailininkė Vytė Bagdonavičiūtė (mokytoja Onutė Olšauskienė), Evija Buraitė, atlikusi Theodoro Lako „Lėtą valsą“(mokytoja Ilona Bieliukienė). Diplomante tapo dailininkė Dorotėja Liaukevičiūtė (mokytoja Onutė Zakarienė).

konkuras.jpg

 

 

 • Kovo 23 d. Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokykloje, muzikos skyriaus 6-ojoje mokytojo Karolio Vaitiekūno klasėje, vyko neįprasta vokalo pamoka.

Pasinaudojant šiuolaikinėmis technologijomis, nuotoliniu būdu tiesiogiai iš Kauno mokiniams meistriškumo kursą vedė vokalo specialistė, Veiverių A.Kučingio bei Garliavos meno mokyklų mokytoja, Panevėžio muzikinio teatro bei Koncertinės įstaigos “Kauno santaka” solistė – Sandra Lebrikaitė. Mokiniams labai patiko toks modernus mokymosi būdas bei mokytojos Sandros vokalinės technikos vystymo patarimai. Tai buvo įdomi patirtis tiek mokiniams, tiek mokytojams. Mokykloje įdiegus daugiau modernių technologijų klasėse, tokius meistriškumo kursus planuojama rengti ir ateityje.

Nuotolinė_pamoka.jpg

 

 

 • 2018-03-17 Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykloje vyko VII Respublikinis jaunųjų atlikėjų festivalis – konkursas „Judantis pasaulis“.

Jame varžėsi 62 atlikėjai iš Vilniaus, Šalčininkų, Garliavos, Kauno, Klaipėdos, Kaišiadorių, Panevėžio, Šiaulių muzikos mokyklų.  Mūsų mokyklai atstovavo 3 kl. mokinė Ausma Dambauskaitė (mokyt. A.Vilčinskienė). Mokinės konkursinis pasirodymas  buvo sėkmingas, ji buvo apdovanota atminimo dovanomis bei diplomu.

Judantis_pasaulis.jpg

 

 • Kovo 9 dieną Kauno J. Gruodžio konservatorijoje vyko VII - asis akordeonistų maratonas, sukvietęs daugiau kaip 250 dalyvių  iš įvairių Lietuvos kampelių.

Tą dieną akordeono muzika skambėjo nuo ankstaus ryto iki pat vakaro.Šiame renginyje dalyvavo ir mūsų akordeonistai: VI klasės mokinys Aleksejus Muravjovas ( mokyt.G. Andruškevičienė) bei akordeonistų duetas IV klasės mokinys Martynas Červinskas ( mokyt. G.Andruškevičienė) ir VI klasės mokinys Tadas Mikučionis ( mokyt. L. Dunauskytė). Mūsų vaikinai pasirodė labai sėkmingai, o duetas sulaukė publikos palaikymo plojimais ir šūksniais! Visi atlikėjai buvo apdovanoti padėkomis ir atminimo dovanėlėmis.

Nuotraukose: Aleksejus Muravjovas, duetas Martynas Červinskas ir Tadas Mikučionis bei visa mūsų draugiška kompanija.
 
059_resize.jpg
 
062_resize.jpg
 
 080_resize.jpg

 

 • Kovo 7d. mūsų mokykloje vyko gitaros meistriškumo pamokos, kurias vedė žinomas gitaros atlikėjas ir pedagogas Algimantas Pauliukevičius.

Išklausėme jo metodinį pranešimą „ Kokybiško garso formavimas ir mokinio ruošimas viešam pasirodymui“. Meistriškumo pamokose dalyvavo S. Vilpišausko gitaros klasės mokiniai Gabijus Gelgota (III kl.), Dominykas Lukošiūnas (III kl.), Vija Sinkevičiūtė (III kl.), Motiejus Žūkas (III kl.), Patricija Mizeraitė (IV kl.), Itanas Tertelis (VII kl.). Pamokas taip pat stebėjo Neformaliojo ugdymo mokiniai Žygimantas Povilanskas ir Iveta Balčiūnaitė. Intensyvūs ir įtaigūs A. Pauliukevičiaus užsiėmimai paliko puikų įspūdį mūsų mokiniams ir pedagogams. Tą patį vakarą skyriaus mokiniai ir mokytojai klausė A.Pauliukevičiaus solinio koncerto M.K.Čiurlionio memorialiniame muziejuje. 

Paul1.jpg

 

 •  Chorai susivienijo bendram tikslui

           Lietuvai minint valstybės atkūrimo šimtmetį Druskininkuose surengtas iškilmingas chorų koncertas ,,Mes tavo vaikai“. Kovo 15 d. ketvirtadienio vakarą  sanatorijoje ,,Draugystė“ susirinkusiems klausytojams skambias dainas dovanojo Druskininkų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklos jaunių ir suaugusiųjų choras ,,Druskininkai“ (vadovė I. Vagnoriūtė, koncertmeisteris D. Juškevičius). Koncerto programą sudarė lietuvių kompozitorių kūriniai, skirti šiemet vyksiančiai Lietuvos šimtmečio dainų šventei.  Nuoširdžias atlikėjų šypsenas ir darnius garsų sąskambius lydėjo gausūs klausytojų aplodismentai. Chorai pristatė atskiras kūrinių programas, o koncerto pabaigoje atlikę bendras dainas sujaudino jautriausias širdis. Neliko nepastebėtas ir naujas chorų įvaizdis – vaikai ir suaugę koncerte pasipuošė naujais sceniniais rūbais.

Chorai negailėdami jėgų dirba toliau, ruošiasi Lietuvos šimtmečio dainų šventei. O mūsų ištikimiausius klausytojus ir miesto svečius kviečiame ateiti į kitus Druskininkų chorų koncertus.

 

Draugystes_sanatorija.jpg

 

 • XX Nacionalinio Balio Dvariono konkurso II – ojo etapo nugalėtojai.

 Šiemet vykstančio XX Nacionalinio Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkurso II – ojo etapo nugalėtojais tapo mūsų mokyklos ugdytiniai Augustas Navickas (fortepijonas, mokyt. Nona Kalvaitienė) ir Faustas Pauliukas (smuikas, mokytoja Eglė Sakavičienė, koncertmeisterė Aušra Vilčinskienė). Puikiai pasirodę regioniniame etape (A. Navickas - vasario 24 d., F. Pauliukas – kovo 8 d.) abu devynmečiai pateko į Nacionalinio konkurso finalą, kuris vyks balandžio 13 – 15 dienomis Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje Vilniuje, kur susirinks gabiausi jaunieji atlikėjai iš visos Lietuvos. 

Augustas Navickas

Faustas Pauliukas

 

 • 2018 m. kovo 1 d.  Druskininkų M.K.Čiurlionio  meno mokyklos auklėtiniai koncertavo Viečiūnų lopšelyje – darželyje „Linelis“.

Mokiniai muzikos garsais su kalendorinio pavasario pradžia sveikino gausiai susirinkusius mažuosius žiūrovus. Publika jaunųjų atlikėjų klausėsi labai atidžiai,o kiekvieną iš pasirodymų lydėjo gausūs aplodismentai.

4veiciunai

3veiciunai

1veiciunai2veiciunai

 

 • Vasario 19 d. Alytaus muzikos mokykloje vyko metodinis seminaras „Mokymosi motyvaciją skatinantys metodai muzikinio ugdymo procese“.

Jame dalyvavo ir skaitė pranešimus mokytojos iš Alytaus muzikos mokyklos, Vilniaus Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos, Trakų meno mokyklos, Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokyklos. Seminare buvo nagrinėjamos įvairios muzikinio lavinimo proceso aktualijos – pradedant šeimos įtaka ugdant vaiko muzikinius gebėjimus, biologinių atminties mechanizmų veikimo principai, ansamblinio, orkestrinio muzikavimo vaidmuo stiprinant mokymosi motyvaciją. Tarp 7 pranešimų nemažai dėmesio ir gerų vertinimų susilaukė mūsų mokyklos mokytojos metodininkės Eglės Sakavičienės metodinis pranešimas „Mokymasis muzikuoti – problemos ir jų sprendimo būdai“.

Metod.pran.jpg

 

 

 • Džiugios nuotaikos Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykloje!

 Dainingus bei muzikalius mokinius ir vėl sukvietė gilias tradicijas puoselėjantis Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas ,,Dainų dainelė“. Šis renginys, Lietuvoje vykstantis jau daugiau nei tris dešimtmečius – nuo 1974 metų kas dveji metai, ugdo vaikų ir moksleivių meno ir kūrybos poreikį, puoselėja akademinio dainavimo tradicijas, kasmet pritraukia apie 20 000 dainorėlių iš visos Lietuvos. Tai puiki erdvė puoselėti ir lavinti jaunojo atlikėjo kultūrinę pajautą, perduoti kultūrinį paveldą. ,,Dainų dainelės“ konkursas į profesionalaus muziko kelią atvedė jau ne vieną šiandien žinomą Lietuvos dainininką.

 

Sausio 11 d. vykusiame II konkurso etapedalyvavo Druskininkų, Alytaus miesto ir rajono, Lazdijų ir Varėnos savivaldybių solistai bei ansambliai. Dalyviai ir būsimi laureatai buvo vertinami pagal šiuos kriterijus: intonavimą, vokalinius duomenis, ansambliškumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą. Vertinimo komisijai pirmininkavo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos gabių vaikų centro vedėjas Žilvinas Meškuotis.

 

Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykla turi kuo didžiuotis – į sekantį televizijos etapą pakviesti net 4 jaunieji mokyklos solistai: Dorotėja Bachtijeva, Raigardas Planutis, Vakaris Stankauskas (mokytoja Gražina Vosylienė) ir Danielė Sobol (mokytoja Inga Vagnoriūtė). Jaunuosius atlikėjus palaikė, už juos jaudinosi bei jų pasirodymais džiaugėsi vadovai ir žiūrovai. Tikime mūsų jaunųjų solistų sėkme bei linkime jiems puikių tolesnių pasirodymų!

Dainu dainele

 

 •  Sausio 24 dieną Dauguose vyko VII jaunųjų atlikėjų konkursas "Linksmoji polkutė 2018". 

Trijose kategorijose varžėsi daugiau kaip 90 dalyvių (viename kolektyve buvo net 42 nariai).  Mišrių ansamblių kategorijai atstovavo mūsų mokyklos akordeonistų duetas: VI klasės mokinys Tadas Mikučionis ( mokytoja Lina Dunauskytė) ir  IV klasės mokinys Martynas Červinskas ( mokytoja Gražina Andruškevičienė). Vaikinų pasirodymas buvo sėkmingas, jie tapo konkurso laureatais ir  buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis bei laureato diplomais.

Akordeonai_2.jpg

Akordeonai_1.jpg 

 

 

VENTINIS_SVEIKINIMAS_2018.jpg

 

 • Smuikininkų ansamblis – respublikinio festivalio laureatai!

2017 m. gruodžio 6d. Kaune, J. Naujalio muzikos gimnazijoje vyko XVIII – asis Lietuvos muzikos ir meno mokyklų styginių instrumentų festivalis ARCO.

   Šiame festivalyje tarp 88 solistų ir ansamblių, susirinkusių iš visos respublikos, dalyvavo ir Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos muzikos skyriaus smuikininkų ansamblis (vadovė Eglė Sakavičienė). Jaunesniųjų grupė kartu su akordeono specialybės mokiniu Vakariu Stankausku (mokyt. Lina Dunauskytė) atliko Segėjaus Bredžio pjesę ,,Vasaros vakaras“ (aranžuotė Algio Sakavičiaus). Vyresniųjų grupė ir pianistė Evija Buraitė (mokyt. Ilona Bieliukienė) muzikavo Frederiko Šopeno Temą iš Fantazijos Imprompto op.66.

      Abi grupės pasirodė įtaigiai ir ryškiai. Na, o emocionalus ir nuotaikingas jaunesniųjų grupės muzikavimas komisijos buvo įvertintas kaip vienas ryškiausių festivalio pasirodymų. Mūsų mokiniai tapo laureatais. Tai motyvuoja ir nuteikia tolimesniems pasiekimams.

Konkursas_NJ.jpg

Nida Galčiūtė, Faustas Pauliukas, Aušrinė Amšiejūtė, Skaistė Žilvytė, Emilija Juškevičiūtė, Upė Pečiukonytė, Neda Bučelytė, Anesa Mesnikovič, Gabija Raškauskaitė (smuikai), Vakaris Stankauskas (akordeonas), Evija Buraitė (fortepijonas), Mokytojos Eglė Sakavičienė, Lina Dunauskytė ir Ilona Bieliukienė 

 

 • Š.m. lapkričio 30 – gruodžio 1 dienomis Vienoje /Austrija/ vyko II-asis tarptautinis jaunųjų pianistų konkursas ,,Edelweiss 2017‘‘.

 Jame dalyvavo jaunieji pianistai iš Austrijos, Vokietijos, Rusijos, Ukrainos, Maltos, Turkijos, Azerbaidžano ir Lietuvos. Konkurso dalyviai varžėsi skirtingose amžiaus, muzikos mokyklų bei menų gimnazijų kategorijose. Konkursas vyko Klaviergalerie Wien ,,Kaiserhal‘‘salėje, kurioje jaunieji atlikėjai turėjo galimybę skambinti puikiu Steinway fortepijonu. Tarptautinį žiuri sudarė nariai iš Austrijos, Rusijos, Ukrainos, Lietuvos, Turkijos ir Azerbaidžano.

Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokyklos 3kl. moksleivį Augustą Navicką /mokyt.N.Kalvaitienė/ šiame konkurse, lydėjo sėkmė. Jis savo amžiaus kategorijoje tapo II vietos laureatu ir buvo apdovanotas specialiu diplomu už geriausiai atliktą lietuvių kompozitorių kūrinį.

Augustas Navickas-1

 

 

 •     2017 m. lapkričio 27 dieną. M.K.Čiurlionio meno mokyklos smuikininkų ansamblis (Vad. Eglė Sakavičienė) buvo pakviestas dalyvauti meno kūrėjos Dianos Lukošiūnaitės parodos „Piliakalnių sakmės“ atidaryme miesto bibliotekoje.

Gausiai susirinkusi publika šiltais plojimais palydėjo mažųjų ir didžiųjų ansamblio grupių pasirodymus, o parodos autorė jauniesiems muzikantams įteikė  saldžių lauktuvių.  Smuikininkams akompanavo akordeonininkas Vakaris Stankauskas (mokyt. Lina Dunauskytė) ir pianistė Evija Buraitė (mokyt. Ilona Bieliukienė).

Paroda 1

Paroda 2

 

 •       2017-11-25  Kaune vyko XVII  respublikinis jaunųjų pianistų festivalis – maratonas, skirtas Kauno krašto fortepijono mokytojų draugijos įkūrimo 20-mečiui paminėti. Jo metu 11 Kauno m. salių grojo 490 mokinių  iš 34 respublikos muzikos (meno) mokyklų. Juos ruošė 222 mokytojai.

     Šiame renginyje dalyvavo ir gausus būrys jaunųjų pianistų iš  Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokyklos: A.Dailydaitė (mokyt.A.Vilčinskienė), K.Veščiovaitė (mokyt. I.Bieliukienė), M.Juodeškaitė (mokyt. L.Kotova), A.Steponėnaitė ir B.Steponėnas (mokyt. D.Juškevičius), V.Kudelytė (mokyt. J.Bujokienė), A.Navickas (mokyt. N.Kalvaitienė), M.Koženevskytė (mokyt. N.Kalvaitienė), K.Jastremskaitė (mokyt. N.kalvaitienė). Mokiniai koncertavo VDU muzikos akademijos salėje. Mūsų mokiniai festivalyje – maratone  pasirodė sėkmingai. Jų rezultatais džiaugėsi tiek mokytojai, tiek jų tėveliai. 

maratonas kaune 2017 

 

 

 •       Jau tapo tradicija, kad kiekvienais mokslo metais į mūsų mokyklą atvyksta Frankfurto prie Maino Muzikos akademijos profesorė Guoda Gevilaitė pasidalinti savo pedagogine patirtimi. 2017-11-17 ji dirbo su fortepijono skyriaus mokiniais, vedė jiems atviras pamokas.

Pamokose dalyvavo K.Veščiovaitė (mokyt. I.Bieliukienė), M.Juodeškaitė (mokyt. L.Kotova), Ū.Kantautaitė (mokyt. A.Vilčinskienė), A.Steponėnaitė (mokyt. D.Juškevičius), J.Kazarina (mokyt.S.Milušauskaitė), A.Navickaitė (mokyt.V.Geležiūtė), V.Kudelytė (mokyt. J.Bujokienė), A.Navickas, A.Mikulskytė (mokyt. N.Kalvaitienė). Profesorė kiekvienam mokiniui davė nemažai naudingų patarimų kūrinio interpretacijos klausimais, pateikė įvairių pratimų, padedančių įveikti techninius sunkumus.  Pamokos buvo labai įdomios ir naudingos tiek mokiniams, tiek patiems mokytojams. 

Gedvilaite 1

Gedvilaite 2

 

 

 • 2017m. spalio 24d. fortepijono mokytojai tobulinosi seminare Kaune.

Seminarą vedė M.K.Čiurlionio menų mokyklos mokytoja ekspertė, LMTA lektorė G.Kondrotaitė.

 

 

 • 2017-10-05 Nacionaliniame Kauno M. K. Čiurlionio dailės muziejuje vyko minėjimas - koncertas: M. K. Čiurlionio muzika, žodis, tapyba", skirtas Čiurlionio draugijos 30 - osioms metinėms. Šiame koncerte dalyvavo ir mūsų mokyklos mokinė Evija Buraitė (mokyt. Ilona Bieliukienė).

 

 Zubovas 2

 

 • 2017-09-23 Roko Zubovo meistriškumo pamoka su fortepijono skyriaus išplėstinio ugdymo II kl. mokine Evija Buraite (mokyt. Ilona Bieliukienė).

 

Zubovas 1