Meno mokykla
Druskininkų Mikalojaus
Konstantino Čiurlionio
meno mokykla

Naujienos

 

 VISUOTINIS TĖVŲ SUSIRINKIMAS

 

2018 m. lapkričio 30 d. 16:30 val.

Didžioji salė

 

Druskininkų M.K. Čiurlionio meno mokykla

(Vytauto g. 23, Druskininkai)

 

 

 •  Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimo akcija

 Paskutinėmis savaitėmis daug dirbome, ne tik piešėme, tapėme, bet ir lipdėme. Ruošiamės Tarptautinei Tolerancijos dienai, kurią daugelis demokratinių valstybių mini lapkričio 16 – ąją. Aptarėme su mokiniai, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar esame tolerantiški vienas kitam, išklausėme kokia vaikų patirtis. Šiais metais Tolerancijos dienos minėjimui, Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos, siūlomas simbolis yra raktas. Mūsų idėja atkreipti žmonių dėmesį panaudojant varpelius, „prisiskambinti“ į širdis, mintis, jausmus ir turint simbolinį raktą, atrakinti kiekvieno vidinį pasaulį, padėti atsiskleisti gerosioms savybėms. Nulipdėme bei papuošėme virš 200 vnt. molinių varpelių su rakteliais vietoje rutuliukų. Kuriuos vėliau sukabinome medyje šalia mokyklos, kad skambėtų vėjui pučiant ir neštų mūsų žinią.

varp5

 • II Respublikinis solfedžio festivalis – konkursas ,,Kelionė į muzikos šalį – 2018“                    

Solfedžio mokymas yra vienas iš muzikinio ugdymo būdų. Mokymo procese svarbu remtis vaiko saviraiškos poreikiais, kurių esmė – įgyvendinti savo galimybes, išbandyti save įvairiose veiklos srityse.

Lapkričio 10 d. Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykloje įvyko antrasis respublikinis solfedžio festivalis – konkursas ,,Kelionė į muzikos šalį – 2018“. Į festivalį – konkursą sugužėjo mokinių komandos iš įvairių Lietuvos muzikos ir meno mokyklų. Tarp jų ir Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos 5 – 7 klasių mokinių komanda: Vilmantė Kudelytė, Gabija Januškaitė, Austėja Katčenkaitė, Gaudenė Dumskytė, Aleksejus Muravjovas ir komandos kapitonė Jana Van Gucht (mokyt. V. Mieščionaitienė). Visi susirinko pakovoti muzikos kalba, pasisemti patirties, įsivertinti savo žinias, gebėjimus, pademonstruoti kūrybiškumą ir, nusiteikę kartu padainuoti, pabendrauti.

Komandos varžėsi 5 rungtyse. Mokiniams reikėjo atlikti klausos ir teorijos testus, kūrybinę užduotį ir ją pristatyti, padainuoti kanoną ir atlikti dvibalsį pratimą su instrumento pritarimu. Mūsų mokyklos komanda visose rungtyse pasirodė šauniai: klausos testas, dvibalsis pratimas ir kūrybinė užduotis – I v., kanonas ir teorijos testas – III v. Buvome apdovanoti diplomais, padėkomis ir dovanėlėmis. Tai didelis džiaugsmas ir kruopštaus bei kantraus darbo įvertinimas.

,, Kelionė į Muzikos šalį – nepaprasta kelionė. Muzikos šalis pamažu atskleidžia savo paslaptis visiems norintiems. Sunku patikėti, kad ši šalis turi savo kalbą, kad nemėgsta netvarkos, kad joje gyvena skambantis laikas. Turi ji skambantį džiaugsmą ir skambantį liūdesį, skambančias spalvas ir net skambančias mintis. Pamilusiems muziką ši kelionė trunka visą gyvenimą“.

Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokytoja metodininkė Vilija Mieščionaitienė

 

solfed11

 

 • II tarptautinis Vaclovo Furmanavičiaus jaunųjų akordeonistų konkursas - festivalis

Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokyklos dviejų mokinukų atostogos prasidėjo sostinėje, tarptautiniame akordeonistų konkurse – festivalyje. Šių metų renginys skirtas akordeono pedagogui ir dirigentui Vaclovui Furmanavičiui. Mūsų mokiniai, ne tik pasisvečiavo Vilniuje, bet ir parsivežė jaunųjų akordeonistų diplomus. Sveikiname 2-os klasės mokinius Brigitą Diglytę ir Kajų Misiūną bei mokytoja L.Danauskytę.

 

103

 

 • Tarptautiniame vaikų piešinių konkurse „Mano mažoji Tėvynė“ druskininkiečių darbai sulaukė puikių įvertinimų

Druskininkų savivaldybės miesto partnerio  Dzeržinskio (Rusija) administracija pakvietė Druskininkų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklą dalyvauti tarptautiniame vaikų piešinių konkurse „Mano mažoji Tėvynė“, kuris skirtas XV tarptautiniam kūrybiniam projektui „Menas nežino sienų“.

Dalyvauti  šiame konkurse taip pat buvo pakviesti  dailės ir meno mokyklų nuo 8 metų amžiaus ir vyresni  mokiniai  iš  Vokietijos, Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos.  M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokiniai  savo darbuose atskleidė savo mylimo miesto Druskininkų grožį, jo išskirtinumą. Konkursinius darbus atliko grafikos, šilko ir mišria technikomis. Darbus vertino profesionalūs Rusijos, Vokietijos dailininkai, dailininkų sąjungos nariai.

Du Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklos V. K. Jonyno  dailės  skyriaus mokiniai laimėjo prizines vietas, vienas mokinys buvo įvertintas specialiąja padėka – sertifikatu, septynių  mokinių darbai buvo įvertinti diplomais – padėkomis. 

 M. K. Čiurlionio meno mokyklos vadovai sveikina Domantą  Pijų Valentukevičių (mokytoja  Alė  Kalėdienė),  kuris laimėjo I-ąją  vietą ir Elzę Dobelinskaitę (mokytoja Eglė Maračinaskaitė) laimėjusią III-ąją vietą. Specialiąją padėką - sertifikatą  gavo  Ąžuolas Katauskas (mokytoja Ona Olšauskienė). Šį apdovanojimą skyrė Vokietijos  Bitterfeld-Wolfen  miesto meras Armin Schenk ir Prancūzijos dailininkų asociacijos  atstovas  Vokietijoje  bei Bitterfeld-Wolfen  miesto meno mokyklos direktorė Emillie Meibner.

Meno mokyklos vadovai džiaugiasi bei sveikina ir diplomus – padėkas  gavusius mokinius:  Ugnę Janeliauskaitę, Viltę Stonkutę, Martą Taruškaitę (mokytoja Eglė Maračinskaitė), Guodą Vaikšnoraitę, Emiliją Krušaitę (mokytoja Gulnara Kupčinskienė), Mariją Vaikšnoraitę, Samantą Pranauskaitę (mokytoja Ona Olšauskienė).

„Džiaugiamės, kad mūsų mokyklos konkurso nugalėtojų darbai bus išspausdinti  tarptautiniame kataloge „Menas nežino sienų - 2018” ir linkime mokiniams bei mokytojams naujų ieškojimų bei sėkmės kūryboje“,  - sakė mokyklos vadovė O. Olšauskienė.

PA1152233333

SKELBIAMA ATRANKA DAILĖS MOKYTOJO PAREIGOMS EITI

Dailės mokytojo pareigybės aprašymas

PRAŠYMAS DĖL DALYVAVIMO ATRANKOJE

 

Rugsėjo_1_d.__šventė.jpg

 

PRIĖMIMO Į MOKYKLĄ 2018 - 2019 MOKSLO METAMS PROTOKOLO IŠRAŠAS

 • Birželio 5-7 d. Prienuose vyko III-asis tarptautinis jaunųjų pianistų ir ansamblių konkursas ,,Musica pianoforte“.

Šis konkursas puiki dovana Lietuvai, mininčiai valstybės atkūrimo šimtmetį. Įspūdinga, kad mūsų kraštą pamatė net 260 jaunųjų atlikėjų iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Rusijos. Pianistų pasirodymus vertino kompetentinga tarptautinė komisija.Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklą konkurse atstovavo trys jaunieji pianistai, tai Augustas Navickas 3 kl. (mokytoja Nona Kalvaitienė), Kotryna Veščiovaitė 3 kl.  (mokytoja Ilona Bieliukienė) ir Yelizaveta Kazaryna  5 kl.(mokytoja Sondra Milušauskaitė).

Paskelbus rezultatus, visi trys jaunieji druskininkiečiai sulaukė gerų žinių: savo amžiaus kategorijoje II-osios vietos laureato diplomą pelnė Augustas Navickas (mokyt. Nona Kalvaitienė),  III-osios vietos laureato diplomą iškovojo Kotryna Veščiovaitė (mokyt. Ilona Bieliukienė), o Yelizaveta Kazaryna tapo diplomante (mokyt.Sondra Milušauskaitė).

Konkurso metu mokiniai ne tik džiugino visus intelektualia muzika, sutiko naujų draugų, bet ir patobulėjo kaip atlikėjai, pasisėmė naujų idėjų. Didelė  konkurencija dalyvius skatina labai atsakingai ruoštis ir atskleisti savo meistriškumą.

Nuoširdžiai sveikiname jaunuosius pianistus, jų mokytojas, linkime sėkmingų pasirodymų, paklusnių fortepijonų, didžiausias ačiū jų tėveliams už palaikymą, kantrybę ir rūpestį.

20180611_151458.jpg

Nuotraukoje iš kairės:Yelizaveta Kazaryna, Sondra Milušauskaitė, Augustas Navickas, Nona Kalvaitienė, Kotryna Veščiovaitė, Ilona Bieliukienė.

 

 • Gegužės 20 d. Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos jaunių choras (vadovė I. Vagnoriūtė, chormeisterė V. Mieščionaitienė, koncertmeisteris D. Juškevičius) dalyvavo respublikiniame moksleivių chorų festivalyje ,,Dainų mozaika“.

Festivalį 2004 m. pradėjo organizuoti vaikų choras „Ugnelė“ ir šiemet metė sau iššūkį: ar pavyks surinkti 100 vaikų chorų ir taip Lietuvos šimtmečio akivaizdoje pasakyti, kad mūsų daug ir mes visi labai mylim Lietuvą?

Renginys vyko vienoje geriausių koncertinių erdvių – Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje ir pritraukėįvairiausius chorus – nuo tų, kurie garsina Lietuvą tarptautiniuose konkursuose iki tų, kurie kol kas yra pasirodę tik savo miestelių bendruomenėms.Kiekvienas choras turėjo atlikti po 3 kūrinius, vieną iš jų skirti Lietuvos šimtmečiui. Puikiai nuskambėjo choro atliekamos dainos ,,Nupiešiu“, ,,Senos mašinos“, ,,Syahamba“. Dainą, skirtą Lietuvai, pristatė  Austėja Katčenkaitė. 

 Prasmingai praleistas laikas dainuojant ir klausantis bendraamžių neprailgo, choras pasisėmė neįkainojamos patirties ir puikių emocijų.

20180520_163320.jpg

 

 • Gegužės 19-20 d. Paryžiuje vyko tarptautinio pianistų konkurso „Concours musical de France“ finalinis etapas.

Jame varžėsi jaunieji pianistai iš 19 pasaulio šalių. Mūsų mokyklai atstovavo Airidas Kizys (mokyt. A.Vilčinskienė) ir Augustas Navickas (mokyt. N.Kalvaitienė). Dalyviai buvo suskirstyti į kelias kategorijas. Juos vertino kompetentinga 6 asmenų žiuri, vadovaujama konkurso įkūrėjos ir organizatorės prof. Ginette Gaubert. Įveikę jaudulį, mūsų mokiniai konkurse pasirodė puikiai. A.Kizys savo kategorijoje tapo 1 vietos laureatu, o A.Navickas savo kategorijoje laimėjo Grand prix ir pelnė piniginį prizą. Nuoširdžiai sveikiname konkurso nugalėtojus, jų  mokytojas. Dėkojame už kantrų ir nuoširdų  darbą. 

     Norime padėkoti Druskininkų savivaldybei už paramą. Ačiū tėveliams už rūpestį ir palaikymą. Manome, kad patirti įspūdžiai išliks ilgam ir įkvėps jėgų bei  noro tolimesniam tobulėjimui.

 

20180520_194739_2.jpg

 

 

 Miuziklas_Tavo_vardas-Meilė.jpg

 • Konkurse ,,Allegro‘‘ – Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos  jaunųjų pianisčių sėkmė.

 Š. m. balandžio 20d. vykusiame VIII – jame respublikiniame jaunųjų pianistų techninės pjesės konkurse ,,Allegro“, kurį organizavo Lazdijų meno mokykla, dalyvavo ir 5 Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos pianistės. Šiemet konkurse varžėsi mokiniai iš 11 – os respublikos muzikos ir meno mokyklų. Konkursas savitas ir unikalus tuo, kad jame moksleiviai turi  atlikti technišką greito tempo pjesę, pademonstruoti savo pirštų virtuoziškumą ir atskleisti muzikos kūrinio turinį, meninį vaizdą. Visi konkurso dalyviai buvo suskirstyti į 4 amžiaus kategorijas. Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklai atstovavo Kotryna Veščiovaitė (mokytoja Ilona Bieliukienė), Ausma Dambauskaitė (mokytoja Aušra Vilčinskienė), Vilmantė Kudelytė (mokytoja Jūratė Bujokienė), Jelizaveta Kazaryna (mokytoja Sondra Milušauskaitė), Lukrecija Aranauskaitė (mokytoja Nona Kalvaitienė). Kol konkurso komisija aptarinėjo rezultatus, mokytojai turėjo galimybę tobulinti savo žinias seminare, o mokiniai pasivaišinti dosniomis rėmėjų vaišėmis. Paskelbus rezultatus, visos druskininkietės pianistės sulaukė puikių žinių: B kategorijoje I-osios vietos laureato vardą pelnė Kotryna Veščiovaitė (mokyt. Ilona Bieliukienė), II-osios vietos laureato vardą pelnė Ausma Dambauskaitė (mokyt. Aušra Vilčinskienė), C kategorijoje diplomante tapo Vilmantė Kudelytė (mokyt. Jūratė Bujokienė), D kategorijoje II-osios vietos laureate tapo Lukrecija Aranauskaitė (mokyt. Nona Kalvaitienė). Labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad konkurso Grand Prix laimėjo mūsų mokyklos mokinė Jelizaveta Kazarina (mokyt. Sondra Milušauskaitė).

 Nuoširdžiai sveikiname visas konkurso nugalėtojas, jų mokytojoms dėkojame už kantrų ir nuoširdų darbą, ačiū tėveliams už rūpestį ir palaikymą. Linkime dar labiau tobulėti ir sėkmingai atstovauti mokyklą ir Druskininkų miestą.

 Nuotraukoje: iš kairės – J. Bujokienė, V. Kudelytė, A. Dambauskaitė, A. Vilčinskienė, K. Veščiovaitė, I. Bieliukienė, J. Kazarina, L. Aranauskaitė, N. Kalvaitienė.

20180420_131637_2.jpg

 

 •      Balandžio 13 - 15 dienomis Vilniuje vyko Nacionalinio pianistų ir stygininkų konkurso III - asis, finalinis etapas.

 

 Tarp beveik 300 atlikėjų (profesinio ir saviraiškos ugdymo kategorijose) saviraiškos kategorijoje savo amžiaus grupėje dalyvavo ir tapo konkurso diplomantais 2 druskininkiečiai – M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokiniai. Tai antrokas smuikininkas Faustas Pauliukas (mokyt. E. Sakavičienė, koncertmeisterė A. Vilčinskienė) ir trečiokas pianistas Augustas Navickas (mokyt. N. Kalvaitienė). Augustas yra laimėjęs jau ne viename konkurse, na o Faustui šis konkursas buvo pirmasis jo gyvenime.

       Nepaisasnt įvairiausių konkursų gausos, Balio Dvariono konkursas respublikoje išlieka solidžiausiu ir labiausiai prestižiniu muzikuojančių Lietuvos vaikų ir jaunimo forumu. 

       Kompozitoriaus, dirigento ir pedagogo Balio Dvariono sūnus, smuikininkas prof. dr. Jurgis Dvarionas, B. Dvariono labdaros ir paramos fondo pirmininkas ir vienas iš nuolatinių šio konkurso organizatorių taip pristato šį renginį: „ Šiais metais Nacionaliniam Balio Dvariono konkursui – 44 metai. Per ilgus gyvavimo dešimtmečius renginys įsitvirtino Lietuvos kultūriniame gyvenime ir greta savo bendraamžės „Dainų dainelės“ tapo viena gražiausių muzikos švenčių mūsų krašte. B. Dvariono konkursas tapo dėkinga proga apžvelgti, kiek turime menams palinkusio jaunimo, kuriam mūsų paskatinimai ir parama atvėrė kelius į didžiąją muziką, į pasaulinį pripažinimą“.

       Ir iš tiesų, daugelis žinomų atlikėjų dažnai savo kūrybinėje biografijoje nepamiršta paminėti vaikystėje laimėtų B. Dvariono konkursų. Druskininkų jaunieji pianistai ir smuikininkai taip pat jau daugelį metų sėkmingai pasirodo konkurso scenoje ir pelno apdovanojimus.

       Noriu pacituoti dar vieną prof. Jurgio Dvariono mintį, išsakytą „Šiaulių naujienų“ korepondentei po II - ojo konkurso etapo: “Man teko laimė aplankyti beveik visus regionus. Galiu pamatyti, kuo turtingi. Maža mūsų tauta. Su grėsme išsiskirstyti. Bet ateitis graži. Gabių vaikų turime. Būtų baisus nusikaltimas pražiopsoti nors vieną. Konkurse pasirodė gabūs vaikai ir labai gerai paruošti. Ne vienas jų turi galimybę įsilieti į muzikų gretas pačiame aukščiausiame lygyje“.

       Nuo pat konkurso ištakų 1974 - aisiais šis konkursas turi ypatingą vertinimo sistemą – prisilaikant paties Balio Dvariono nuostatų. B. Dvarionas, ne kartą vertinęs muzikantus įvairiuose (pianistų, dirigentų, vargoninkų) konkursuose nemėgo dalyvių diferencijavimo. „Gyvas muzikavimas nedėliojamas tarsi daiktai į lentynas“, – teigdavo kompozitorius. – “Tas aukščiau, o anas žemiau, šis pirmesnis, o kitas paskesnis“. Todėl šiame konkurse laureatais tapę atlikėjai neskirstomi pagal eiliškumą, visi jie – laimėtojai.

       Nuo 2012 m. konkusą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji teigia: „Šiandien šis renginys suburia jaunąją muzikų kartą – būsimuosius scenos virtuozus. Čia atrasti talentai bus antrojo Lietuvos šimtmečio kūrėjai <...>. Sėkmės ir drąsos jiems kuriant ir garsinant Lietuvą“.

      Eglė Sakavičienė, mokytoja metodininkė, styginių metodinės grupės pirmininkė, smuikininkų ansamblio vadovė. 

 

Faustas_Pauliukas.jpg

 

 

Augustas_Navickas.jpg

 

 •  Šių metų balandžio 13d. kavinėje-galerijoje "Mūza" įvyko mokytojo S.Vilpišausko vadovaujamos gitaros klasės mokinių koncertas "Stygiški pokalbiai".

Programą sudarė tiek solo, tiek ir ansambliniai įvairių žanrų ir stilių kūriniai. Kadangi renginyje dalyvavo visų klasių mokiniai, žiūrovai galėjo išgirsti, kaip vystosi grojimo gitara technika. Taip pat keliais kūriniais renginį nuspalvino kanklių mokytojos E.Miknytės mokinės. Koncertą vainikavo gitarų-kanklių septeto atliktas bendras kūrinys, kuris nepaliko abejingu nei vieno klausytojo. Džiaugiamės savo mokiniais ir nuoširdžia bei šilta publika.

06.jpg

 

 

     LIONS  klubas ir vėl ieško              talentingų jaunųjų menininkų

 

            

 

           Druskininkų LIONS moterų klubas ir vėl kviečia kūrybingų jaunųjų menininkų gerbėjus, tėvus, senelius, mokyklas, klases sukrusti ir siųsti informaciją apie bundančius dailės, muzikos, literatūros, choreografijos, fotografijos ar kitos meno srities talentus, kuriems labai praverstų LIONS klubo skiriama Metų stipendija (300 Eur) meniniams gebėjimams tobulinti. Jūsų laiškų ar žinučių su būsimo stipendijos gavėjo vardu, pavarde, dabartiniais nuopelnais ir ateities svajonėmis laukiame iki 2018 m. gegužės 7 d. pateiktais el. pašto adresais: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. (Gražina Kuneikienė, klubo prezidentė), Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. (Danutė Časienė, valdybos narė).  

 

            Laukiame   informacijos  apie jaunuosius kūrybingus druskininkiečius, jų dabarties veiklas, ateities svajones! 

 

            Nuoširdžiai dėkojame!

 

                                                                 Druskininkų LIONS moterų klubas

 

 • 2018 m. balandžio 9 – 11 dienomis Augustove (Lenkijos Respublika) vyko VI Tarptautinis pianistų konkursas „Augustow 2018“.

Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į 4 kategorijas (A, B, C, D). Pianistų pasirodymus vertino kompetentinga tarptautinė komisija. Tarp 99 jaunų atlikėjų iš Baltarusijos, Bulgarijos, Lenkijos, Lietuvos, Rusijos, dalyvavo ir Druskininkų miestą atstovavo Druskininkų  M. K. Čiurlionio meno mokyklos Fortepijono 3 klasės mokinys Augustas Navickas. Augustą konkursui ruošė jo fortepijono vyr. mokytoja Nona Kalvaitienė. Sudėtingus muzikinius kūrinius Augustas atliko puikiai ir savo kategorijoje tapo II vietos laureatu. Sveikiname Augustą Navicką ir jo mokytoją Noną Kalvaitienę bei linkime sėkmės tolimesniuose konkursuose.

A.Navickas_N.Kalvaitienė._Augustow_2018.jpg

 

 

20180409_212024.jpg

 

 •            Balandžio 7 d.Rygoje vyko tarptautinis pianistų  konkursas „Concours musical de France“.

Konkurse dalyvavo ir Druskininkų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklos mokiniai: A. Navickas (mokyt. N.Kalvaitienė) ir A.Kizys (mokyt. A.Vilčinskienė). Puikiai pasirodę, mokiniai tapo laureatais ir gavo galimybę pasivaržyti  sekančiame konkurso etape, kuris vyks Paryžiuje (Prancūzija) gegužės 19-20 d.  Linkime Augustui ir Airidui bei jų mokytojoms  sėkmės atstovaujant mūsų mokyklą ir Druskininkus!

IMG_0681.jpg

 

 

 • Balandžio 3-5 dienomis Šiauliuose vyko Lietuvos nacionalinis akordeonistų konkursas.

Jame dalyvavo įvairaus amžiaus akordeonistai (nuo 7 iki 21 m.), todėl atlikėjai buvo suskirstyti į kategorijas pagal amžių. Šiame konkurse dalyvavo ir akordeonistų duetas iš Druskininkų  M. K. Čiurlionio meno mokyklos.Tai Tadas Mikučionis ir Martynas Červinskas ( mokytojos Lina Dunauskytė ir Gražina Andruškevičienė). Savo amžiaus kategorijoje duetas tapo diplomantais. Mokytojos džiaugiasi vaikinų sėkmingu pasirodymu, linkėdamos ištvermės, susitelkimo ir gražaus tarpusavio susiklausymo ateityje!

IMG-1bf2c86da4d49ce37c596488f5b95d50-V.jpg

SVEIKINAME_J.Pakalnio_laureatus.jpg

PADĖKA_J.Pakalnio_konkurso_mokytojams_ir_koncertm.jpg 

 

 

 

Laiškas.jpg

Stygiški_pokalbiai_2018.jpg

image.png

 •        Skambinu, įsivaizduoju, piešiu...

     Š. M. Kovo 24 d. VIII-ąjame respublikiniame jaunųjų atlikėjų ir dailininkų festivalyje – konkurse dalyvavo ir Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokiniai  ir jų mokytojai. Šis  konkursas unikalus tuo, kad mokiniai vertinami ne tik už muzikos kūrinio atlikimą, bet ir už jo iliustravimą piešiniu, animacija bei pasakojimu ar eilėmis pristatytą kūrinio turinį. Skambant muzikai, didžiuliame ekrane buvo demonstruojami jaunųjų dailininkų piešiniai, sukurti ta pačia tema ir nuotaika.

     Šį festivalį – konkursą  organizavo Vilniaus ,,Ąžuoliuko“ muzikos mokykla, Vievio meno mokykla, Skuodo meno mokykla, Lietuvos edukologijos universitetas ir Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerija ,,Židinys“. Festivalyje – konkurse dalyvavo 111 moksleivių iš Vilniaus, Kauno, Ignalinos, Švenčionėlių, Švenčionių, Vievio, Zarasų, Elektrėnų, Skuodo, Plungės, Trakų, Šiaulių, Marijampolės. Druskininkų meno mokyklai atstovavo Kotryna Veščiovaitė (fortepijonas) ir jos mokytoja Ilona Bieliukienė, muzikos kūrinį iliustravo Vytė Bagdonavičiūtė (mokytoja Onutė Olšauskienė), Evija Buraitė (fortepijonas), mokytoja Ilona Bieliukienė, kūrinį iliustravo Dorotėja Liaukevičiūtė (mokytoja Onutė Zakarienė). Pasibaigus konkursui, visos keturios  mūsų mokyklos moksleivės sulaukė gerų žinių : laureato diplomus savo amžiaus kategorijoje  gavo Kotryna Veščiovaitė, atlikusi Anatolijaus Lepino ,,Buratiną“ (mokytoja Ilona Bieliukienė) ir jos kūrinį iliustravusi jaunoji dailininkė Vytė Bagdonavičiūtė (mokytoja Onutė Olšauskienė), Evija Buraitė, atlikusi Theodoro Lako „Lėtą valsą“(mokytoja Ilona Bieliukienė). Diplomante tapo dailininkė Dorotėja Liaukevičiūtė (mokytoja Onutė Zakarienė).

konkuras.jpg

 

 

 • Kovo 23 d. Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokykloje, muzikos skyriaus 6-ojoje mokytojo Karolio Vaitiekūno klasėje, vyko neįprasta vokalo pamoka.

Pasinaudojant šiuolaikinėmis technologijomis, nuotoliniu būdu tiesiogiai iš Kauno mokiniams meistriškumo kursą vedė vokalo specialistė, Veiverių A.Kučingio bei Garliavos meno mokyklų mokytoja, Panevėžio muzikinio teatro bei Koncertinės įstaigos “Kauno santaka” solistė – Sandra Lebrikaitė. Mokiniams labai patiko toks modernus mokymosi būdas bei mokytojos Sandros vokalinės technikos vystymo patarimai. Tai buvo įdomi patirtis tiek mokiniams, tiek mokytojams. Mokykloje įdiegus daugiau modernių technologijų klasėse, tokius meistriškumo kursus planuojama rengti ir ateityje.

Nuotolinė_pamoka.jpg

 

 

 • 2018-03-17 Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykloje vyko VII Respublikinis jaunųjų atlikėjų festivalis – konkursas „Judantis pasaulis“.

Jame varžėsi 62 atlikėjai iš Vilniaus, Šalčininkų, Garliavos, Kauno, Klaipėdos, Kaišiadorių, Panevėžio, Šiaulių muzikos mokyklų.  Mūsų mokyklai atstovavo 3 kl. mokinė Ausma Dambauskaitė (mokyt. A.Vilčinskienė). Mokinės konkursinis pasirodymas  buvo sėkmingas, ji buvo apdovanota atminimo dovanomis bei diplomu.

Judantis_pasaulis.jpg

 

 • Kovo 9 dieną Kauno J. Gruodžio konservatorijoje vyko VII - asis akordeonistų maratonas, sukvietęs daugiau kaip 250 dalyvių  iš įvairių Lietuvos kampelių.

Tą dieną akordeono muzika skambėjo nuo ankstaus ryto iki pat vakaro.Šiame renginyje dalyvavo ir mūsų akordeonistai: VI klasės mokinys Aleksejus Muravjovas ( mokyt.G. Andruškevičienė) bei akordeonistų duetas IV klasės mokinys Martynas Červinskas ( mokyt. G.Andruškevičienė) ir VI klasės mokinys Tadas Mikučionis ( mokyt. L. Dunauskytė). Mūsų vaikinai pasirodė labai sėkmingai, o duetas sulaukė publikos palaikymo plojimais ir šūksniais! Visi atlikėjai buvo apdovanoti padėkomis ir atminimo dovanėlėmis.

Nuotraukose: Aleksejus Muravjovas, duetas Martynas Červinskas ir Tadas Mikučionis bei visa mūsų draugiška kompanija.
 
059_resize.jpg
 
062_resize.jpg
 
 080_resize.jpg

 

 • Kovo 7d. mūsų mokykloje vyko gitaros meistriškumo pamokos, kurias vedė žinomas gitaros atlikėjas ir pedagogas Algimantas Pauliukevičius.

Išklausėme jo metodinį pranešimą „ Kokybiško garso formavimas ir mokinio ruošimas viešam pasirodymui“. Meistriškumo pamokose dalyvavo S. Vilpišausko gitaros klasės mokiniai Gabijus Gelgota (III kl.), Dominykas Lukošiūnas (III kl.), Vija Sinkevičiūtė (III kl.), Motiejus Žūkas (III kl.), Patricija Mizeraitė (IV kl.), Itanas Tertelis (VII kl.). Pamokas taip pat stebėjo Neformaliojo ugdymo mokiniai Žygimantas Povilanskas ir Iveta Balčiūnaitė. Intensyvūs ir įtaigūs A. Pauliukevičiaus užsiėmimai paliko puikų įspūdį mūsų mokiniams ir pedagogams. Tą patį vakarą skyriaus mokiniai ir mokytojai klausė A.Pauliukevičiaus solinio koncerto M.K.Čiurlionio memorialiniame muziejuje. 

Paul1.jpg

 

 •  Chorai susivienijo bendram tikslui

           Lietuvai minint valstybės atkūrimo šimtmetį Druskininkuose surengtas iškilmingas chorų koncertas ,,Mes tavo vaikai“. Kovo 15 d. ketvirtadienio vakarą  sanatorijoje ,,Draugystė“ susirinkusiems klausytojams skambias dainas dovanojo Druskininkų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklos jaunių ir suaugusiųjų choras ,,Druskininkai“ (vadovė I. Vagnoriūtė, koncertmeisteris D. Juškevičius). Koncerto programą sudarė lietuvių kompozitorių kūriniai, skirti šiemet vyksiančiai Lietuvos šimtmečio dainų šventei.  Nuoširdžias atlikėjų šypsenas ir darnius garsų sąskambius lydėjo gausūs klausytojų aplodismentai. Chorai pristatė atskiras kūrinių programas, o koncerto pabaigoje atlikę bendras dainas sujaudino jautriausias širdis. Neliko nepastebėtas ir naujas chorų įvaizdis – vaikai ir suaugę koncerte pasipuošė naujais sceniniais rūbais.

Chorai negailėdami jėgų dirba toliau, ruošiasi Lietuvos šimtmečio dainų šventei. O mūsų ištikimiausius klausytojus ir miesto svečius kviečiame ateiti į kitus Druskininkų chorų koncertus.

 

Draugystes_sanatorija.jpg

 

 • XX Nacionalinio Balio Dvariono konkurso II – ojo etapo nugalėtojai.

 Šiemet vykstančio XX Nacionalinio Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkurso II – ojo etapo nugalėtojais tapo mūsų mokyklos ugdytiniai Augustas Navickas (fortepijonas, mokyt. Nona Kalvaitienė) ir Faustas Pauliukas (smuikas, mokytoja Eglė Sakavičienė, koncertmeisterė Aušra Vilčinskienė). Puikiai pasirodę regioniniame etape (A. Navickas - vasario 24 d., F. Pauliukas – kovo 8 d.) abu devynmečiai pateko į Nacionalinio konkurso finalą, kuris vyks balandžio 13 – 15 dienomis Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje Vilniuje, kur susirinks gabiausi jaunieji atlikėjai iš visos Lietuvos. 

Augustas Navickas

Faustas Pauliukas

 

 • 2018 m. kovo 1 d.  Druskininkų M.K.Čiurlionio  meno mokyklos auklėtiniai koncertavo Viečiūnų lopšelyje – darželyje „Linelis“.

Mokiniai muzikos garsais su kalendorinio pavasario pradžia sveikino gausiai susirinkusius mažuosius žiūrovus. Publika jaunųjų atlikėjų klausėsi labai atidžiai,o kiekvieną iš pasirodymų lydėjo gausūs aplodismentai.

4veiciunai

3veiciunai

1veiciunai2veiciunai

 

 • Vasario 19 d. Alytaus muzikos mokykloje vyko metodinis seminaras „Mokymosi motyvaciją skatinantys metodai muzikinio ugdymo procese“.

Jame dalyvavo ir skaitė pranešimus mokytojos iš Alytaus muzikos mokyklos, Vilniaus Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos, Trakų meno mokyklos, Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokyklos. Seminare buvo nagrinėjamos įvairios muzikinio lavinimo proceso aktualijos – pradedant šeimos įtaka ugdant vaiko muzikinius gebėjimus, biologinių atminties mechanizmų veikimo principai, ansamblinio, orkestrinio muzikavimo vaidmuo stiprinant mokymosi motyvaciją. Tarp 7 pranešimų nemažai dėmesio ir gerų vertinimų susilaukė mūsų mokyklos mokytojos metodininkės Eglės Sakavičienės metodinis pranešimas „Mokymasis muzikuoti – problemos ir jų sprendimo būdai“.

Metod.pran.jpg

 

 

 • Džiugios nuotaikos Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykloje!

 Dainingus bei muzikalius mokinius ir vėl sukvietė gilias tradicijas puoselėjantis Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas ,,Dainų dainelė“. Šis renginys, Lietuvoje vykstantis jau daugiau nei tris dešimtmečius – nuo 1974 metų kas dveji metai, ugdo vaikų ir moksleivių meno ir kūrybos poreikį, puoselėja akademinio dainavimo tradicijas, kasmet pritraukia apie 20 000 dainorėlių iš visos Lietuvos. Tai puiki erdvė puoselėti ir lavinti jaunojo atlikėjo kultūrinę pajautą, perduoti kultūrinį paveldą. ,,Dainų dainelės“ konkursas į profesionalaus muziko kelią atvedė jau ne vieną šiandien žinomą Lietuvos dainininką.

 

Sausio 11 d. vykusiame II konkurso etapedalyvavo Druskininkų, Alytaus miesto ir rajono, Lazdijų ir Varėnos savivaldybių solistai bei ansambliai. Dalyviai ir būsimi laureatai buvo vertinami pagal šiuos kriterijus: intonavimą, vokalinius duomenis, ansambliškumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą. Vertinimo komisijai pirmininkavo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos gabių vaikų centro vedėjas Žilvinas Meškuotis.

 

Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykla turi kuo didžiuotis – į sekantį televizijos etapą pakviesti net 4 jaunieji mokyklos solistai: Dorotėja Bachtijeva, Raigardas Planutis, Vakaris Stankauskas (mokytoja Gražina Vosylienė) ir Danielė Sobol (mokytoja Inga Vagnoriūtė). Jaunuosius atlikėjus palaikė, už juos jaudinosi bei jų pasirodymais džiaugėsi vadovai ir žiūrovai. Tikime mūsų jaunųjų solistų sėkme bei linkime jiems puikių tolesnių pasirodymų!

Dainu dainele

 

 •  Sausio 24 dieną Dauguose vyko VII jaunųjų atlikėjų konkursas "Linksmoji polkutė 2018". 

Trijose kategorijose varžėsi daugiau kaip 90 dalyvių (viename kolektyve buvo net 42 nariai).  Mišrių ansamblių kategorijai atstovavo mūsų mokyklos akordeonistų duetas: VI klasės mokinys Tadas Mikučionis ( mokytoja Lina Dunauskytė) ir  IV klasės mokinys Martynas Červinskas ( mokytoja Gražina Andruškevičienė). Vaikinų pasirodymas buvo sėkmingas, jie tapo konkurso laureatais ir  buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis bei laureato diplomais.

Akordeonai_2.jpg

Akordeonai_1.jpg 

 

 

VENTINIS_SVEIKINIMAS_2018.jpg

 

 • Smuikininkų ansamblis – respublikinio festivalio laureatai!

2017 m. gruodžio 6d. Kaune, J. Naujalio muzikos gimnazijoje vyko XVIII – asis Lietuvos muzikos ir meno mokyklų styginių instrumentų festivalis ARCO.

   Šiame festivalyje tarp 88 solistų ir ansamblių, susirinkusių iš visos respublikos, dalyvavo ir Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos muzikos skyriaus smuikininkų ansamblis (vadovė Eglė Sakavičienė). Jaunesniųjų grupė kartu su akordeono specialybės mokiniu Vakariu Stankausku (mokyt. Lina Dunauskytė) atliko Segėjaus Bredžio pjesę ,,Vasaros vakaras“ (aranžuotė Algio Sakavičiaus). Vyresniųjų grupė ir pianistė Evija Buraitė (mokyt. Ilona Bieliukienė) muzikavo Frederiko Šopeno Temą iš Fantazijos Imprompto op.66.

      Abi grupės pasirodė įtaigiai ir ryškiai. Na, o emocionalus ir nuotaikingas jaunesniųjų grupės muzikavimas komisijos buvo įvertintas kaip vienas ryškiausių festivalio pasirodymų. Mūsų mokiniai tapo laureatais. Tai motyvuoja ir nuteikia tolimesniems pasiekimams.

Konkursas_NJ.jpg

Nida Galčiūtė, Faustas Pauliukas, Aušrinė Amšiejūtė, Skaistė Žilvytė, Emilija Juškevičiūtė, Upė Pečiukonytė, Neda Bučelytė, Anesa Mesnikovič, Gabija Raškauskaitė (smuikai), Vakaris Stankauskas (akordeonas), Evija Buraitė (fortepijonas), Mokytojos Eglė Sakavičienė, Lina Dunauskytė ir Ilona Bieliukienė 

 

 • Š.m. lapkričio 30 – gruodžio 1 dienomis Vienoje /Austrija/ vyko II-asis tarptautinis jaunųjų pianistų konkursas ,,Edelweiss 2017‘‘.

 Jame dalyvavo jaunieji pianistai iš Austrijos, Vokietijos, Rusijos, Ukrainos, Maltos, Turkijos, Azerbaidžano ir Lietuvos. Konkurso dalyviai varžėsi skirtingose amžiaus, muzikos mokyklų bei menų gimnazijų kategorijose. Konkursas vyko Klaviergalerie Wien ,,Kaiserhal‘‘salėje, kurioje jaunieji atlikėjai turėjo galimybę skambinti puikiu Steinway fortepijonu. Tarptautinį žiuri sudarė nariai iš Austrijos, Rusijos, Ukrainos, Lietuvos, Turkijos ir Azerbaidžano.

Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokyklos 3kl. moksleivį Augustą Navicką /mokyt.N.Kalvaitienė/ šiame konkurse, lydėjo sėkmė. Jis savo amžiaus kategorijoje tapo II vietos laureatu ir buvo apdovanotas specialiu diplomu už geriausiai atliktą lietuvių kompozitorių kūrinį.

Augustas Navickas-1

 

 

 •     2017 m. lapkričio 27 dieną. M.K.Čiurlionio meno mokyklos smuikininkų ansamblis (Vad. Eglė Sakavičienė) buvo pakviestas dalyvauti meno kūrėjos Dianos Lukošiūnaitės parodos „Piliakalnių sakmės“ atidaryme miesto bibliotekoje.

Gausiai susirinkusi publika šiltais plojimais palydėjo mažųjų ir didžiųjų ansamblio grupių pasirodymus, o parodos autorė jauniesiems muzikantams įteikė  saldžių lauktuvių.  Smuikininkams akompanavo akordeonininkas Vakaris Stankauskas (mokyt. Lina Dunauskytė) ir pianistė Evija Buraitė (mokyt. Ilona Bieliukienė).

Paroda 1

Paroda 2

 

 •       2017-11-25  Kaune vyko XVII  respublikinis jaunųjų pianistų festivalis – maratonas, skirtas Kauno krašto fortepijono mokytojų draugijos įkūrimo 20-mečiui paminėti. Jo metu 11 Kauno m. salių grojo 490 mokinių  iš 34 respublikos muzikos (meno) mokyklų. Juos ruošė 222 mokytojai.

     Šiame renginyje dalyvavo ir gausus būrys jaunųjų pianistų iš  Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokyklos: A.Dailydaitė (mokyt.A.Vilčinskienė), K.Veščiovaitė (mokyt. I.Bieliukienė), M.Juodeškaitė (mokyt. L.Kotova), A.Steponėnaitė ir B.Steponėnas (mokyt. D.Juškevičius), V.Kudelytė (mokyt. J.Bujokienė), A.Navickas (mokyt. N.Kalvaitienė), M.Koženevskytė (mokyt. N.Kalvaitienė), K.Jastremskaitė (mokyt. N.kalvaitienė). Mokiniai koncertavo VDU muzikos akademijos salėje. Mūsų mokiniai festivalyje – maratone  pasirodė sėkmingai. Jų rezultatais džiaugėsi tiek mokytojai, tiek jų tėveliai. 

maratonas kaune 2017 

 

 

 •       Jau tapo tradicija, kad kiekvienais mokslo metais į mūsų mokyklą atvyksta Frankfurto prie Maino Muzikos akademijos profesorė Guoda Gevilaitė pasidalinti savo pedagogine patirtimi. 2017-11-17 ji dirbo su fortepijono skyriaus mokiniais, vedė jiems atviras pamokas.

Pamokose dalyvavo K.Veščiovaitė (mokyt. I.Bieliukienė), M.Juodeškaitė (mokyt. L.Kotova), Ū.Kantautaitė (mokyt. A.Vilčinskienė), A.Steponėnaitė (mokyt. D.Juškevičius), J.Kazarina (mokyt.S.Milušauskaitė), A.Navickaitė (mokyt.V.Geležiūtė), V.Kudelytė (mokyt. J.Bujokienė), A.Navickas, A.Mikulskytė (mokyt. N.Kalvaitienė). Profesorė kiekvienam mokiniui davė nemažai naudingų patarimų kūrinio interpretacijos klausimais, pateikė įvairių pratimų, padedančių įveikti techninius sunkumus.  Pamokos buvo labai įdomios ir naudingos tiek mokiniams, tiek patiems mokytojams. 

Gedvilaite 1

Gedvilaite 2

 

 

 • 2017m. spalio 24d. fortepijono mokytojai tobulinosi seminare Kaune.

Seminarą vedė M.K.Čiurlionio menų mokyklos mokytoja ekspertė, LMTA lektorė G.Kondrotaitė.

 

 

 • 2017-10-05 Nacionaliniame Kauno M. K. Čiurlionio dailės muziejuje vyko minėjimas - koncertas: M. K. Čiurlionio muzika, žodis, tapyba", skirtas Čiurlionio draugijos 30 - osioms metinėms. Šiame koncerte dalyvavo ir mūsų mokyklos mokinė Evija Buraitė (mokyt. Ilona Bieliukienė).

 

 Zubovas 2

 

 • 2017-09-23 Roko Zubovo meistriškumo pamoka su fortepijono skyriaus išplėstinio ugdymo II kl. mokine Evija Buraite (mokyt. Ilona Bieliukienė).

 

Zubovas 1